W tym wpisie podpowiemy Ci co robić, żeby nie chcesz marnować czasu, a także przedstawimy ukryte sposoby na naukę!

Wakacje, weekend, ferie… Zawsze gdy mamy trochę wolnego pojawia się problem – jak spędzić czas, aby nie zmarnować dnia? Leżenie na kanapie i przeglądanie telefonu nie prowadzi do niczego dobrego. Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na produktywne spędzenie czasu.

Jak spędzać czas produktywnie?

1. Oglądaj filmy w języku angielskim. W ten sposób może nie zrozumiesz dokładnie 100% filmu, ale poszerzysz zakres słownictwa i nauczysz się poprawnej wymowy. To samo z niemieckim czy francuskim. Mniej zaawansowani mogą włączyć napisy w danym języku, to duże ułatwienie, ale nadal możemy się wiele nauczyć 🙂

2. Obserwuj mądre kanały na YouTube. Włącz sobie od niechcenia odcinek na jakiś językowy temat lub zobacz na ile pytań z matury jesteś w stanie odpowiedzieć. A może jakieś ciekawostki ze świata lub doświadczenia z zakresu chemii lub fizyki? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

3. Czytaj rozwijające książki. Wiadomo, że saga Zmierzch czy Harry Potter są fajne, ale raczej nie poszerzysz dzięki nim swoich horyzontów. Sięgnij po poradniki lub pozycje poruszające jakieś konkretne problemy.

4. Sięgaj po gazety. W obecnych czasach gazety lekko zanikają. Przecież mamy wszystko  w internecie – blogi, portale informacyjne oraz strony dotyczące każdej tematyki. Od czasu do czasu warto jednak kupić gazetę, np. jodze, psychologii lub podróżowaniu. Możesz zabrać je wszędzie ze sobą i nie musisz czekać, aż telefon się podładuje.

5. Wypróbuj kolorowanki. Kolorowanki nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla dzieci. Te w wersji dla starszych świetnie relaksują i są fajnym sposobem na spędzenie wieczoru z muzyką.

6. Ćwicz podczas wykonywania innych czynności. Podczas oglądania telewizji lub serialu porozciągaj się, rób przysiady lub skacz na skakance. Pamiętaj, żeby napinać przy tym mięśnie brzucha. Na macie też można oglądać film, a przy okazji trochę się poruszać i popracować nad swoją formą.

7. Zrób porządek. Na biurku, pod łóżkiem, w szafie… To prawda, że bałagan robi się sam i to na dodatek często, ale w uporządkowanej przestrzeni żyje się lepiej.

8. Zapisz się na zajęcia dodatkowe. To może być jazda konna, język migowy, zajęcia teatralne, lekcje śpiewu, basen – co tylko sobie zamarzysz. Jeśli ograniczają Cię finanse, poszukaj darmowych opcji.

9. Napisz opowiadanie lub wiersz. To może być ciekawe doświadczenie. Opisz swoją rzeczywistość lub puść wodze fantazji i wymyśl jaką historię. Kto wie, może będziesz mogła wykorzystać swoją twórczość w szkole?

10. Uwieczniaj piękne chwile. Miej zawsze pod ręką aparat i uwieczniaj najpiękniejsze momenty, tak aby później móc wrócić do tych cudownych momentów.

Polecamy: Czego uczą nas bajki?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj