W tym wpisie dowiesz się, jak stosować hennę w proszku.

Ciemne, podkreślone brwi wciąż są na topie, niestety nie każda z nas może pochwalić się naturalnie ciemnymi włoskami. Czasami trzeba sobie troszkę pomóc i można to zrobić na różne sposoby – między innymi  tuszem, cieniami czy henną.  Dziś skupimy się na tej ostatniej metodzie.

Jak stosować hennę w proszku?

Henna to naturalny barwnik roślinny, który ma szerokie zastosowanie. Najczęściej jest jednak używana do robienia zmywalnych tatuaży i jako farba do włosów (w tym brwi).

Nakładanie henny jest dość proste, trzeba to jednak robić precyzyjnie. Efekt utrzymuje się do 2 tygodni – później trzeba cały zabieg powtórzyć.

W sklepach możemy dostać hennę w kremie lub sproszkowaną, którą należy wymieszać z aktywatorem, aby uzyskać gęstą papkę. Mieszaninę należy nałożyć dokładnie i równomiernie na brwi, najlepiej przy pomocy patyczka. Trzeba dokładnie oczyścić skórę wokół brwi, aby się nie zafarbowała. Można ją zabezpieczyć zanim zaczniemy nakładać hennę – wystarczy nasmarować ją wazeliną.

Kosmetyk trzymamy na brwiach 5-10 minut, a po upływie tego czasu zmywamy wodą z mydłem. Jeśli zauważymy jakieś ubytki, możemy powtórzyć cały zabieg. Z tego powodu lepiej nie wyrzucać mieszanki dopóki nie skończymy.

Jeśli planujesz regulację brwi, odłożyć ją lepiej na później. Skóra po tym zabiegu jest zazwyczaj opuchnięta i zaczerwieniona, co może wpłynąć na skuteczność przyciemniania brwi. Ponadto w powstałe mikrouszkodzenia  (dziurki po wyrwanych włoskach) może dostać się barwnik, tworząc maleńkie, ciemne kropki, które wyglądają nieestetycznie.

W jaki sposób przyciemniasz swoje brwi? Napisz nam w komentarzu!

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć na temat tatuaży z henny

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj