Jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka obcego?
Źródło: Pinterest

Nauka języków może wydawać się trudna i męcząca, ale wcale nie musi tak być. Poznaj kilka porad i tricków, by nauka języków nie była tylko nudną nauką słówek i gramatyki, ale także dobrą zabawą!

1. Oglądanie seriali i filmów. Jest to bardzo przydatna, a zarazem pomocna metoda, dzięki której łatwo podszlifujesz język. Dla ułatwienia możesz oglądać filmy/seriale z napisami polskimi lub angielskimi i tłumaczyć słówka, których nie rozumiesz. Niestety, nie ma zbyt wielu stron, gdzie są takie materiały z napisami. Wyszukaliśmy dwie z nich:

Niestety jest tam limit darmowego oglądania, który wynosi godzinę. Korzystanie z serwisu bez limitów jest płatne.

Na tej stronie nie ma limitów oglądania, jednak wybór filmów jest nieco mniejszy.

2. Pisanie z kimś po angielsku. Wiadomo, że najlepiej byłoby się przeprowadzić do Anglii i mieć na co dzień kontakt z żywym językiem. Jednak nie wszyscy mają takie możliwości, więc świetnym sposobem jest wchodzenie na strony, przeznaczone do pisania z innymi ludźmi, (np. omegle.com).

3. Tłumaczenie sobie piosenek. Każdy ma piosenkę, którą zna na pamięć. Ale czy wie, co oznacza śpiewany tekst? Jest to fajny sposób, by zapamiętać parę zwrotów i słówek, a także dowiedzieć się, o czym tak naprawdę jest nasza ulubiona piosenka.

4. Losowanie. Nauka w formie zabawy, może okazać się bardzo skuteczna. Wypisz na karteczkach po kilka słówek lub zwrotów (na odwrocie napisz tłumaczenia) i codziennie losuj po 1-2 karteczki. Słówka, które zapamiętasz, zastępuj nowymi.

Czytaj dalej:

4 KOMENTARZE

  1. Chciałabym nauczyć się szybko języka angielskiego ponieważ chcę startować na miss świata a w tedy muszę umieć angielski jestem piękna inteligentna jeszcze tylko nauczę się angielskiego?ale mam jeszcze dużo czasu więc spoko. W sumie i tak miss Polski mi wystarczy. Pozdrawiam ??

  2. Ja ogólnie bardzo szybko zapamiętuje słówka w danym języku i jak to się mówi mam chyba dar języków 🙂 Ale też ciągle szlifuję swój angielski (bo to na nim najbardziej mi zależy). Oglądam ulubione seriale z napisami angielskimi zamiast polskimi (dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba długo czekać na przetłumaczenie ulubionego serialu), słucham wywiadów po angielsku z moimi ulubionymi aktorami, piosenkarzami itd. Mam znajomych w Hiszpanii i kilku innych krajach europejskich więc też często rozmawiamy. Ponad to udzielam się na Instagramie i piszę z ludźmi więc też jakoś tak szybciej wchodzi do głowy. No i oczywiście piosenki po angielsku. Może komuś pomogą moje rady. Pozdrawiam 🙂

  3. Hej! Moglibyscie dodac post do czego pasuje, z czym nosic bordowa koszulke z wiązaniem przy dekolcie? (Np. Jaka spodnica, spodnie, buty itp.) Z gory dziekuje! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here