Źródło: Pinterest

Znajomi wpadli z niezapowiedzianą wizytą, a w Twoim pokoju jest bałagan? Sprawdź, jak w 5 minut wysprzątać swój kąt!

Zostało Ci kilka minut do wizyty gości, a w Twoim pokoju panuje chaos? A może znajomi są już w domu, ale zatrzymałaś ich w korytarzu? Spokojnie! Wystarczy 5 minut, aby doprowadzić swój kąt do względnego ładu. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak szybko posprzątać swój pokój?

#1. Otwórz okno

Udowodniono, że jasne światło daje wrażenie czystości, nawet w pokoju, w którym jest brudno. Dodatkowo napływ świeżego powietrza wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie oraz atmosferę w pokoju.

#2. Pościel łóżko

Jeżeli masz narzutę lub koc, to wystarczy przykryć nim łóżko. Oczywiście efekt nie będzie tak dobry, jak gdybyś schowała pościel lub rozłożyła ją równo i poprawiła poduszki, ale kiedy brakuje czasu, nie można wymagać od siebie zbyt wiele 🙂

#3. Schowaj ubrania

Zazwyczaj ciuchy, które mamy porozrzucane w pokoju, upychamy do szafy. Jest to szybki sposób na sprzątanie, ale trzeba pamiętać, żeby później te ubrania wyciągnąć i poskładać (czasem konieczne okazuje się również prasowanie). Nieco bardziej czasochłonną opcją jest zaniesienie ciuchów do kosza na pranie. Nie tylko oczyścisz swój pokój, ale przy okazji przygotujesz ubrania do wrzucenia ich do pralki.

#4. Wynieś brudne naczynia

Tę czynność możesz zostawić sobie na sam koniec – po wysprzątaniu pozostałych rzeczy, po prostu zbierz naczynia i wynieś je z pokoju, kiedy będziesz szła po swoich gości. Na przyszłość warto wynosić brudne talerze i kubki od razu lub starać się jeść posiłki w kuchni 🙂

#5. Poukładaj książki

Najszybszym sposobem będzie ułożenie ich jedna na drugiej. Jeżeli konstrukcja jest wysoka, to lepiej przenieś ją z biurka na podłogę. Oczywiście po wyjściu gości warto byłoby książki ułożyć na półkach.

#6. Zamknij drzwi od pozostałych pomieszczeń

Ta metoda sprawdza się zwłaszcza w przypadku pokoju przechodniego. Zamknięcie drzwi sprawi, że bałagan z pozostałych pomieszczeń przestanie być widoczny, czyli cel zostanie osiągnięty 🙂

#7. Przetrzyj kurze

Mając kilka minut na wysprzątanie pokoju nie ma co liczyć na cud. Jeśli jednak półki w Twoim pokoju są szare i pokrywa je gruba warstwa kurzu, dobrze byłoby przetrzeć je suchą szmatką.

#8. Włącz muzykę

Wielu osobom muzyka pomaga w sprzątaniu. Włącz jakiś energiczny kawałek, a z pewnością robienie porządków stanie się nieco bardziej przyjemne.

Wystarczy kilka minut, aby doprowadzić swój pokój do względnego ładu i móc zaprosić do niego gości. Warto jednak trzymać się kilku zasad, dzięki którym nie doprowadzimy więcej do takiej sytuacji:

  • Odkładaj wszystkie rzeczy na swoje miejsce
  • Przed pójściem spać chowaj ubrania do szafy lub wynoś do kosza na pranie, aby nie zalegały na krześle czy podłodze
  • Raz w tygodniu rób generalny porządek
  • Kup kilka ozdobnych pudełek o różnej wielkości, w których będziesz mogła trzymać najpotrzebniejsze rzeczy.

Czytaj także: Co robić w wakacje, kiedy jest zła pogoda?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj