Źródło: Pinterest

Często zdarza Ci się, że emocje przejmują nad Tobą kontrolę? Masz problem, aby zapanować nad złością? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak szybko się uspokoić.

Każdy z nas się czasem złości. W trudnych momentach nie zawsze potrafimy zapanować nad emocjami i bywa, że biorą one nad nami górę. Jak szybko się uspokoić? Istnieje kilka skutecznych sposobów, dzięki którym ukoisz zszargane nerwy. 3 najbardziej skuteczne przedstawiamy poniżej.

  1. Skup się na oddechu
  2. Przenieś się myślami gdzie indziej
  3. Zmień otoczenie

Jak szybko się uspokoić? Oto 3 TOP sposoby!

#1. Skup się na oddechu

Być może zaobserwowałaś u siebie taką tendencję, że kiedy jesteś zdenerwowana, zaczynasz szybciej oddychać. W stresujących momentach oddech staje się zazwyczaj przyspieszony, ale jest też płytki. Ważne, aby w takich chwilach spróbować nabierać do płuc jak najwięcej powietrza nosem i wydychać je bardzo powoli ustami. Możesz w myślach liczyć długość każdego wdechu i wydechu.

#2. Przenieś się myślami gdzie indziej

O ile tylko masz taką możliwość, zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś gdzieś daleko. Przywołaj w myślach miłe wspomnienia lub po prostu puść wodze fantazji. Postaraj się skupić na najdrobniejszych szczegółach, bo to pozwoli Ci się uspokoić. Możesz także wyobrazić sobie co będziesz robić kolejnego dnia, kiedy sytuacja się już unormuje.

#3. Zmień otoczenie

Jeżeli chcesz szybko się uspokoić, powinnaś zmienić otoczenie w momencie, w którym znajdujesz się pod wpływem silnych emocji. Najlepiej wyjdź na dwór i przejdź się na spacer. Kiedy przewietrzysz umysł, z pewnością poczujesz się lepiej. Dobrym sposobem na rozładowanie napięcia są również ćwiczenia fizyczne, które możesz wykonywać w domu lub na siłowni.

Znasz więcej skutecznych sposobów, aby szybko się uspokoić? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Pierwsza wizyta u psychologa – wszystko, co powinnaś wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj