Co trenować zamiast cardio?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/636696466051138285

Chciałabyś zacząć dbać o siebie i postanowiłaś trenować cardio? Sprawdź, jak osiągnąć najlepsze efekty!

Trening cardio to świetny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Daje nam wiele możliwości – możemy ćwiczyć na siłowni, na dworze albo w domu. W tym wpisie podpowiadamy, jak osiągnąć najlepsze efekty.

Jak trenować cardio, żeby efekty były jak najlepsze?

#1. Dostosuj intensywność ćwiczeń

Nie porywaj się od razu z motyką na słońce. Zbyt intensywne ćwiczenia na sam początek nie tylko mogą Cię zniechęcić, ale dodatkowo grożą złapaniu kontuzji. Lepiej zacznij od lżejszych treningów i stopniowo zwiększaj ich intensywność. Dzięki temu Twoje ciało, mięśnie oraz głowa będą miały czas, aby przystosować się do wysiłku.

#2. Ćwicz 3-4 razy w tygodniu

Mięśnie muszą mieć czas, aby się zregenerować. Z tego powodu nie powinnaś trenować cardio codziennie. Najlepiej ćwiczyć co drugi dzień.

#3. Przeplataj trening cardio z treningiem siłowym

Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, zacznij przeplatać treningi cardio z treningami siłowymi. Jeżeli nie masz w domu hantli, zastąp je butelkami z wodą albo puszkami z jedzeniem. Na początek to w zupełności wystarczy 🙂

#4. Pamiętaj o rozgrzewce oraz rozciąganiu

Te dwa elementy są niestety dość często pomijane. Niestety kiedy rezygnujemy z rozgrzewki oraz rozciągania, narażamy nasze ciało na wystąpienie kontuzji. Już kilka minut wystarczy, aby odpowiednio przygotować mięśnie do wysiłku, a także dać im się rozluźnić po skończonym treningu.

#5. Ćwicz minimum 30 minut

Nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po 30 minutach treningu. Z tego powodu staraj się ćwiczyć minimum 30-40 minut. Oczywiście możesz zmieniać intensywność, szczególnie kiedy czujesz, że zaczynasz opadać z sił.

Czytaj także: Pyszny koktajl, który pomoże Ci schudnąć!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj