Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoja nauka w czasie kwarantanny była bardziej efektywna? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Choć szkoły zamknięte są już od kilku tygodni, więc powinniśmy pomału przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości, to nie wszystkim przychodzi to łatwo. Nauka online ma swoje plusy i minusy, ale jedno jest pewne – najczęściej nie jest tak skuteczna, jak nauka w szkole, pod czujnym okiem nauczyciela. W tym wpisie podpowiadamy, jak uczyć się efektywnie w domu.

Jak uczyć się efektywnie w czasie kwarantanny

#1. Nie chodź w piżamie

Wiele osób odczuwa pokusę, aby w czasie kwarantanny chodzić w piżamie (w końcu i tak nie wychodzimy z domu, to po co się przebierać). Ten nawyk powoduje jednak, że stajemy się bardziej leniwi i mamy mniej energii do działania. Zmobilizuj się i codziennie rano załóż na siebie coś wygodnego.

#2. Ucz się przy biurku/stole

Nie zawsze mamy wydzielone miejsce na naukę w naszym pokoju, ale łóżko to nie jest dobre miejsce. Kojarzy nam się ze spaniem i odpoczynkiem, więc nic dziwnego, że nauka w nim idzie opornie.

#3. Wietrz pomieszczenie

Zanim przystąpisz do nauki, zadbaj o odpowiednią ilość świeżego powietrza w pokoju. Otwórz okno na kilka minut i powtórz tę czynność w ciągu dnia, gdy zaczniesz odczuwać zmęczenie.

#4. Rób przerwy w nauce

Staraj się co godzinę wstać i chwilę pochodzić. Możesz wykonać kilka skłonów albo przysiadów, sięgnij po jakąś zdrową przekąskę. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skupić na nauce.

#5. Zadbaj o porządek

Jeżeli w Twoim otoczeniu walają się sterty porozrzucanych ubrań czy brudne naczynia, to nie dziw się, że masz problemy z koncentracją. Łatwiej będzie Ci się skupić, gdy uporządkujesz przestrzeń wokół siebie.

Czytaj także: Jak komunikować się z nauczycielem podczas e-lekcji?

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj