Przebarwienia po trądziku to Twój problem? Dowiedz się jak z nimi walczyć!

Czym tak właściwie jest przebarwienie skóry? To stałe zaczerwienie albo brązowy ślad, które sprawia, że skóra wygląda na nakrapianą. W przypadku ostrego trądziku, bardzo często zaczerwienienie jest po prostu pozostałością po reakcji zapalnej i z czasem zblaknie. Przebarwienia mogą powstać również wtedy, gdy podrażnisz skórę poprzez wyciskanie pryszcza, czy pocieranie skóry lub przez używanie ostrych mydeł, detergentów, kosmetyków albo innych produktów do pielęgnacji skóry. Większość czerwonych albo brązowych śladów, pozostałych po pryszczach, w końcu zniknie sama, ale może to zająć nawet rok czasu, jeśli nic nie zrobisz.

Jak leczyć już powstałe przebarwienia? Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze efekty widoczne są po 8-12 tygodniach w przypadku domowych sposobów i kremów oraz toników z apteki. Możesz również skorzystać z pomocy dermatologa lub kosmetyczki, ale również w tym przypadku nie oczekuj natychmiastowej poprawy i licz się z większymi wydatkami.

Czytaj dalej:

1
2
3
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. ja też mam tę serię IsisPharmy. Bardzo fajnie i skutecznie działa to serum na noc neoTONE, oczywiście nie samo tylko w zestawie, bo to złożona kuracja, ale mega się cieszę, bo efekty są powoli coraz lepiej widoczne.

  2. Dla mnie najlepsza jest seria IsisPharma do rozjaśniania przebarwień. Działa, a poza tym zawiera filtr SPF 50+, więc nie musze się martwić słońcem. Racja, że trzeba trochę poczekać na efekty, ale trochę cierpliwości! Jest po co 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here