Jak utrzymać związek na odległość?
Jak utrzymać związek na odległość? | Fot. https://myuvn.com/long-distance-relationships-in-college

Zakochałaś się w chłopaku z drugiego końca Polski? A może któreś z Was musiało z jakiegoś powodu wyjechać na dłuższy czas? Sprawdź, co zrobić, aby Wasz związek przetrwał!

Związek na odległość to poważna próba dla zakochanych, na szczęście wiele par udowadnia, że da się przetrwać rozłąkę. W tym wpisie przedstawiamy 7 wskazówek, które pomogą Wam utrzymać relację, mimo dzielących Was kilometrów.

Jak utrzymać związek na odległość?

#1. Okażcie sobie wsparcie

Decyzja o wyjeździe nigdy nie jest prosta. Bez względu na to, które z Was musiało opuścić tę drugą osobę, obojgu Wam musi być teraz bardzo ciężko. Okaż chłopakowi wsparcie, bo z pewnością go teraz potrzebuje. Pamiętaj, że jeżeli oboje będziecie się starać, to odległość nie zniszczy Waszego związku.

#2. Rozmawiajcie jak najczęściej

Jeżeli nie będziecie mieć ze sobą kontaktu, Wasza relacja ulegnie osłabieniu… Właśnie dlatego powinniście rozmawiać ze sobą codziennie. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli jakiegoś dnia nie uda Wam się znaleźć nawet chwili dla siebie, ale to właśnie rozmowy są teraz tym, co Was do siebie zbliża.

#3. Dążcie do częstych spotkań

Im mniejsza odległość Was dzieli, tym szanse na częste spotkania wzrastają. Wykorzystujcie każdą możliwość, aby się zobaczyć. Bądźcie przy tym wyrozumiali – chęć zobaczenia się ze znajomymi, a nie tylko z drugą połówką, to nie zbrodnia. Czasami dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie spotkania w większym gronie – możemy wtedy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu 🙂

#4. Nie dajcie się rutynie

Rutyna może zabić każdy związek, a ten na odległość jest szczególnie narażony. W końcu Wasze ,,randki” to głównie rozmowy przez telefon lub Skype oraz wymienianie wiadomości. Starajcie się robić sobie niespodzianki, np. poprzez wysyłanie paczek. To nie muszą być wielkie rzeczy, bo najważniejsze jest to, aby po prostu sprawić drugiej osobie radość. Możecie umówić się na wspólne oglądanie filmów – nie zastąpi to prawdziwego spotkania, ale z pewnością będzie przełamaniem rutyny.

#5. Podarujcie sobie coś wyjątkowego

Wręczcie sobie wzajemnie coś, co będzie Wam o sobie przypominało w ciężkich chwilach. Najlepiej niech to będzie ubranie lub maskotka spryskana odrobiną perfum. Po wtuleniu się w taką rzecz można poczuć choć namiastkę ukochanej osoby. Oboje powinniście mieć też Wasze wspólne zdjęcia, aby móc przywołać najwspanialsze chwile, kiedy będzie Wam smutno.

#6. Mówcie o Waszych uczuciach

To bardzo ważne, abyście nie tłumili w sobie emocji. Jeśli któreś z Was ma gorszy dzień, jeśli pojawią się chwile zwątpienia lub czarne myśli, to warto o tym porozmawiać. Dzielcie się ze sobą nie tylko smutkami, ale również radościami. Pamiętajcie o tym, aby często mówić sobie miłe rzeczy – to naprawdę ważne!

#7. Stwórzcie kalendarz spotkań

Łatwiej będzie Wam przetrwać rozłąkę, jeśli skupicie się na mniejszych odcinkach czasowych. Najlepiej odliczać czas od spotkania do spotkania. Pomoże Wam w tym kalendarz, w którym zaznaczycie odpowiednie daty. Co innego wytrzymać bez siebie miesiąc, dwa czy trzy niż np. pięć lat, prawda?

Znasz więcej sposobów na utrzymanie związku na odległość? Podziel się nimi w komentarzu!

Polecamy: Jak stworzyć długofalowy związek?

Jak utrzymać związek na odległość?
Jak utrzymać związek na odległość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj