W tym wpisie znajdziesz przydatne wskazówki, jak uzbierać pieniądze na wakacje.

Kończy się zima i ani się obejrzymy, a znowu nastanie lato i będą wakacje. Większość z nas chciałoby gdzieś wyjechać, niestety często przeszkodą jest brak środków. Skąd wziąć pieniądze na wyjazd, jeśli nie możemy liczyć na wsparcie rodziców? W tym wpisie podpowiadamy jak to zrobić bez ich pomocy.

 

Jak uzbierać pieniądze na wakacje?

Zacznij już dziś. Nie ma czasu do stracenia – im szybciej zaczniesz, tym większą będziesz mieć kwotę. Zbieraj każdy grosz, bo nawet suma niewielkich kwot może dać satysfakcjonującą ilość pieniędzy.

Ogranicz wydatki. Najprostszy sposób na odłożenie pieniędzy to ograniczenie swoich wydatków. Jest to możliwe, jeśli masz jakiś stały przychód – np. kieszonkowe. Ustal pewną kwotę, którą będziesz przeznaczać na wakacje. Najlepiej jeśli będziesz ja trzymać w jakimś bezpiecznym miejscu, do którego nie zaglądasz zbyt często. Wtedy pokusa na wydanie tej sumy nie będzie taka duża.

Poproś o wsparcie rodziców. To, że Twoich rodziców nie stać na opłacenie Ci wakacji, nie oznacza, że nie będą mogli pomóc Ci w uzbieraniu potrzebnej kwoty. Może zgodzą Ci zapłacić za jakieś drobne prace domowe, które nie należą do Twoich podstawowych obowiązków? Zapytać nie zaszkodzi.

Zbieranie puszek. Segregowanie śmieci to nie tylko sposób na dbanie o naszą planetę, ale również możliwość zarobku. W domu z pewnością kupujecie żywość i napoje w puszkach, więc jeśli tylko masz możliwość przechowywania gdzieś dużego worka, zacznij zbierać aluminium.

Inwestycje w banku. To poważny temat i prawdopodobnie będzie Ci ciężko namówić rodziców, ale jak już pisałyśmy wyżej – zapytać nie zaszkodzi. Z inwestycjami jest tak, że nawet to o bardzo małym ryzyku mogą przynieść stratę. Trzeba się z tym liczyć. Możesz umówić się z rodzicami, że ewentualną stratę pokryjesz Ty sama, ale wtedy stracisz swoje oszczędności. Jeżeli Twoi rodzice trzymają zaskórniaki ?w skarpecie” to pewnie nie będą chętni, żeby wpłacać je do banku, ale możesz spróbować przekonać ich, że to się opłaca. Zainwestowane pieniądze mogą przynieść zwrot w wysokości kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie (to zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od wielkości wpłaconej kwoty), więc możesz dogadać się z rodzicami, że oddadzą Ci część zysku.

Poszukaj pracy. To drugi (zaraz po ograniczeniu wydatków), najprostszy sposób na uzbieranie pieniędzy na wakacje. Przeszkodą tutaj może być wiek. Niepełnoletnie osoby mogą mieć problem ze znalezieniem pracy, ale jest na to kilka sposobów. Więcej na ten temat piszemy we wpisie: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Polecamy: Jak odzyskać pożyczone pieniądze?


Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj