Masz niską samoocenę? Zamiast pielęgnować w sobie smutek i ciągłe dołki, spróbuj to zmienić, kilkoma prostymi krokami.

Wiele nastolatek ma mnóstwo kompleksów, z powodu których czują się ze sobą źle, nie potrafią siebie docenić, ani z uśmiechem spojrzeć w lustro. Brak samoakceptacji może nawet doprowadzić do chorób psychicznych, dlatego nie należy tego bagatelizować i już od początku trzeba zacząć działać. W jaki sposób poprawić swoją samoakceptację i w końcu docenić swój wygląd oraz charakter? 5 prostych kroków przedstawiamy poniżej.

Jak w 5 krokach zwiększyć swoją samoocenę?

#1. Zadbaj o swój wygląd

Nic tak nie poprawia humoru i samooceny, jak wystrojenie się! Zamiast czekać na odpowiednią okazję, po prostu zrób to sama dla siebie. Załóż ulubioną sukienkę, zrób mocniejszy makijaż, ubierz buty na obcasie, a z pewnością poczujesz się bardziej kobieco.

#2. Zastanów się, co naprawdę możesz poprawić

Nie wszystkie nasze ,,wady” możemy naprawić. Na przykład na nasz wzrost czy wielkość biustu wpływ mają geny. Jeśli jednak Twoim kompleksem jest trądzik, waga czy zbyt rzadkie włosy, to możesz nad tym popracować! Z pewnością będzie potrzebna wizyta u lekarza, trenera bądź doświadczonej kosmetyczki, ale wspólnymi siłami możecie sprawić, że Twój kompleks zniknie 🙂 Oczywiście, potrzeba do tego czasu.

#3. Pracuj nad sobą

Jeśli już wiesz, w czym tkwi problem, to po prostu nad nim pracuj i się nie poddawaj! Pamiętaj, że masz cel: poczuć się lepiej w swoim ciele. Dlatego też powinnaś zwracać uwagę na to, jak się wobec siebie zachowujesz i czy szanujesz swoje ciało. Kiedy zauważysz, że po raz kolejny popadasz w kompleksy, nie pozwól, żeby to popsuło Ci humor. Motywuj samą siebie i każdego dnia mów sobie coś miłego.

#4. Nie bój się wyjść do ludzi

Nie pozwól, aby strach przed tym, że ktoś Cię obrazi czy będzie się z Ciebie śmiał, miał nad Tobą władzę. Nawet, jeśli tacy ludzie się znajdą, nie warto się nimi przejmować. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny, bo każdy ma jakieś wady. Nie wstydź się wychodzić z domu i nie przejmuj się tym, co mówią o Tobie inni, a w pamięci zachowuj jedynie komplementy.

#5. Ogranicz social media

Bardzo często zdjęcia, które widzimy w social mediach, są powodem do narzekania i braku samoakceptacji. Te piękne celebrytki z idealnymi fryzurami, makijażem i w modnych ciuchach mogą sprawiać, że niejedna dziewczyna poczuje się źle. Niestety, wiele z nich używa filtrów i przerabia zdjęcia w Photoshopie lub wykonuje mocne makijaże, aby tylko na zdjęciu wyjść dobrze. W rzeczywistości wcale już tak ładnie nie wyglądają. Warto więc ograniczyć social media, aby nie skupiać się na tym, co widzimy na zdjęciach, ale na tym, jakie dziewczyny spotykamy w świecie rzeczywistym.

Jakie są Twoje sposoby, aby zwiększyć swoją samoocenę?

Czytaj także: Co robić, kiedy ktoś narusza Twoje granice?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj