Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak nauczyć się języka szybko i ,,bezboleśnie”.

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach praktycznie niezbędna, jednak wiele osób ma problem z nauczeniem się go. Dzięki naszym wskazówkom nauka nie będzie taka trudna 🙂

Jak w łatwy sposób nauczyć się angielskiego?

Czytaj. Artykuły, gazety, książki lub blogi w języku angielskim. Zacznij od krótkich tekstów i z czasem zwiększaj ich długość oraz stopień trudności.

Oglądaj. Najlepiej coś, co już widziałaś. Wtedy łatwiej będzie Ci zrozumieć dialogi. Znasz całą Plotkarę na pamięć? Spróbuj obejrzeć ją po angielsku! Dla ułatwienia możesz ściągnąć sobie napisy, ale.. angielskie oczywiście 🙂 Jeśli będziesz oglądać film lub serial z polskim tekstem, niewiele angielskich słówek zostanie Ci w głowie, bo skupisz się na języku, który znasz od urodzenia.

Słuchaj. Staraj się zrozumieć słowa swojej ulubionej piosenki. Wydrukuj sobie również tekst i miej go przed oczami podczas słuchania utworu. Dzięki temu nauczysz się jak wymawiać poszczególne wyrazy. Dobrym rozwiązaniem jest wgranie audiobooka na odtwarzacz, dzięki czemu możesz utrwalać angielski np. w drodze do szkoły i z powrotem do domu.

Mów. Nawet do siebie! Jeśli wstydzisz się mówić na głos, prowadź konwersacje w głowie. Nie nauczysz się języka bez rozmowy, dlatego ćwicz w każdej wolnej chwili.

Pisz. Czatownie jest dobrym pomysłem. Jest wiele stron oraz aplikacji, które umożliwiają czatowanie z ludźmi z całego świata. Pisząc z ludźmi w swoim wieku możesz poznać język od bardziej potocznej strony.

Szukaj sensu, a nie pojedynczych słówek. Czytając tekst w języku angielskim, nie tłumacz każdego pojedynczego słówka, którego nie znasz. Przeczytaj całe zdanie jeszcze raz i spróbuj znaleźć jego sens. Jeśli zrozumiesz całokształt, sama domyślisz się co oznacza dane słowo, a przez to łatwiej uda Ci się je zapamiętać.

Bądź systematyczna. Jest bardzo ważna jeśli chodzi o naukę. Poświęć 30 minut dziennie na angielski, kosztem przeglądania Facebooka, a na pewno nie będziesz żałować za jakiś czas 🙂

Zdradź nam w komentarzu swoje sposoby na naukę angielskiego!

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj