Źródło: Pinterest

Często zdarza Ci się denerwować? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak walczyć ze stresem.

Nastolatki nie mają łatwego życia i często są narażone na stres. Sprawdziany, prezentacje, egzaminy – szkoła dostarcza nam aż nadto powodów do zdenerwowania. W tym wpisie pokażemy Ci kilka sposobów na to, jak walczyć ze stresem.

Sport. Jeśli jesteś narażona na stres to dobrym sposobem na jego rozładowanie jest uprawianie sportu. Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny powoduje uwolnienie endorfin, więc pomoże Ci się to oderwać od problemów.

Kolorowanki. Jakiś czas temu prawdziwy boom przeżywały kolorowanki dla dorosłych. Potrafią one naprawdę wciągnąć i sprawić, że zapomina się o całym świecie.

Uśmiech. Brzmi to może trochę niedorzecznie, ale uśmiech ma ogromną moc. Kiedy to robisz, do Twojego mózgu trafia informacja, że jesteś szczęśliwa i automatycznie zaczynasz być bardziej rozluźniona. Tę metodę możesz również wykorzystywać, gdy jesteś zła.

Sen. Zmęczenie może pogłębiać stres, dlatego staraj się nie zarywać nocy. Czasami jest to trudne, bo stres może także powodować problemy z zaśnięciem. W takich sytuacjach wypróbuj herbatę z melisy lub słuchanie spokojnej, wyciszającej muzyki przed położeniem się spać.

Odpowiednia dieta. Brak potrzebnych składników odżywczych również może przyczyniać się do pogłębiania stresu, dlatego zadbaj o to, aby w Twojej diecie nie zabrakło orzechów, ciemnego pieczywa, płatków owsianych oraz kakao, które są bogate w magnez.

Praca nad sobą. Czasami stres wywołują pewne sytuacje, których się boimy. Jeżeli to sobie uświadomimy i spróbujemy nad tym popracować, to z czasem powinno być coraz lepiej. Przykładem mogą być wystąpienia publiczne i obawa przed pomyłką. Przed następną prezentacją powinno się jak najlepiej przygotować (wiedzieć o czym się chce mówić i zrobić próbę generalną przed kimś bliskim), aby w stresującej sytuacji czuć się bardziej pewnie.

Czytaj także: 10 powodów, dlaczego jesteś atrakcyjniejsza niż myślisz

Jak walczyć ze stresem?Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj