Jak wybrać ciężarki do ćwiczeń?
Źródła: https://yogapants-god.tumblr.com/post/173642129451 || https://favim.com/image/6362724/

Zastanawiasz się, co powinnaś wiedzieć, zanim kupisz ciężarki do ćwiczeń? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Odkąd siłownie zostały zamknięte z powodu trwającej pandemii koronawirusa, wiele osób zaczęło ćwiczyć w domowym zaciszu. Chociaż nie mamy do dyspozycji tak profesjonalnego sprzętu, jak w klubach fitness, to i tak możemy trenować i osiągać przyzwoite wyniki. Wystarczy kilka akcesoriów, które podkręcą efekty ćwiczeń. W tym wpisie skupimy się na hantlach.

Jak wybrać ciężarki do ćwiczeń?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty sklepów z akcesoriami do ćwiczeń, sprawdź co masz w swoim domu. Hantle z powodzeniem można zastąpić butelkami z wodą lub puszkami z jedzeniem. Nie są one tak poręczne, jednak będą idealne na początek, abyś mogła upewnić się, że odpowiada Ci taki rodzaj treningu.

Kiedy już zyskasz pewność, że ćwiczenia z ciężarkami są dla Ciebie odpowiednie, możesz przejść do tematu zakupu sprzętu. Pomiń ciężarki o wadze 0,5 kg i przejdź od razu do 1 kg lub więcej. Wspomniane wyżej butelki czy puszki zastąpią Ci najlżejsze hantle, dlatego nie ma sensu ich kupować.

Czym się kierować podczas wybierania ciężarków do ćwiczeń?

Przede wszystkim musisz dobrać odpowiedni ciężar dostosowany do Twoich możliwości. Nie ma sensu kupować najlżejszych hantli, które szybko staną się nieprzydatne, ale z drugiej strony te zbyt ciężkie mogą Cię zniechęcić do ćwiczeń, a ich nieumiejętne stosowanie może sprawić, że nabawisz się kontuzji.

Jeżeli nie chcesz przepłacać, poszukaj używanego sprzętu. Kiedy już uznasz, że hantle, które masz, są nieprzydatne, możesz je również sprzedać, a za odzyskane pieniądze kupić kolejne akcesoria.

Gdzie kupić ciężarki do ćwiczeń?

Używany sprzęt najlepiej kupować na Allegro lub Olx. Nowy znajdziesz w sklepach sportowych, typu Decathlon czy GO Sport. Często hantle w okazyjnych cenach można znaleźć w dyskontach, typu Lidl lub Biedronka. Z tego powodu nie warto odkładać zakupu ciężarków na ostatnią chwilę, tylko skorzystać z promocji, które organizowane są kilka razy w ciągu roku.

Polecamy: Najlepsze 20-minutowe treningi dla początkujących

Jak wybrać ciężarki do ćwiczeń?
Źródło: https://favim.com/image/6911507/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj