Należysz do grona ,,szczęśliwców”, którzy nie wyglądają na swój wiek i denerwujesz się, gdy ktoś traktuje Cię, jak dziecko? Mamy dla Ciebie kilka porad, które sprawią, że będziesz wyglądać doroślej.

Jak wyglądać na starszą?

#1. Postawa. Koniec z postawą zgarbionej, skulonej, niepewnej dziewczynki – to na pewno nie dodaje Ci lat. Wyprostuj się, głowę unieś do góry (uważaj jednak i nie przesadź, gdyż możesz zrobić wrażenie zadufanej w sobie), ramiona puść luźno i nie spinaj ich. Jeśli siedzisz, zakładaj jedną nogę na drugą. Jeśli masz z tym wszystkim problem, musisz popracować nad pewnością siebie.

#2. Zachowanie. No cóż, zachowania nie można udawać, więc po prostu staraj się wykluczać ze swojego dziecinne elementy, takie jak bezsensowny płacz, obrażanie się z byle powodu, śmianie się w niestosownych sytuacjach. Po prostu musisz umieć zachowywać się adekwatnie do sytuacji.

#3. Ubranie. Ten podpunkt może Ci znacząco pomóc, gdyż wygląd zewnętrzny (w tym wypadku) ma duże znaczenie. Po pierwsze: Stonuj kolory. Dzieci zazwyczaj noszą żywe, jaskrawe kolorki, dlatego Ty rób odwrotnie. Po drugie: Unikaj noszenia bluzeczek z postaciami z bajek, to od razu kojarzy się z latami dzieciństwa, gdzie każdy chciał koszulkę ze swoim idolem. Po trzecie: Od czasu do czasu stawiaj na elegancję. Jeśli na co dzień chodzisz w trampkach i obszernych T-shirt’ach, załóż czasem eleganckie szpilki, czy przykuwającą wzrok sukienkę. Nie radzimy jednak noszenia szpilek w szkole, więc jeśli chcesz dodać sobie parę centymetrów, to noś koturny.

#4. Makijaż. Jeśli Twoja twarz jest dziecięca, on najlepiej pomoże Ci to ukryć i skutecznie doda Ci parę lat. Dokładniejsze porady znajdziesz tutaj: Jak wyglądać na starszą przy pomocy makijażu

#5. Fryzura. Jeśli masz okrągłą buzię, proste włosy wyszczuplą ją, a Ty będziesz  dzięki temu, wyglądać odrobinę starzej. Postarzająco działają także eleganckie, ładnie zrobione upięcia, np. koczki. Bardzo często kobiety w ciemnych włosach wyglądają dojrzalej, ale jeśli jesteś blondynką, odpowiednia fryzura powinna wystarczyć.

Pamiętaj! Zanim wdrożysz w życie te punkty, to pomyśl, czy nie lepiej zostać sobą? W końcu większość kobiet chciałoby wyglądać młodziej i zazdroszczą Ci tej cechy. Dziecinna uroda, teraz Ci przeszkadza, ale uwierz, w przyszłości jeszcze będziesz zachwycona dłuższą młodością!

Jak wyglądać na starszą?
Źródło: instagram.com/jenmiamakeup

11 KOMENTARZE

  1. Ja mam 13 lat a mi mówią, że wyglądam na 10/11 lat. Jestem w ósmej klasie, zaniedługo w średniej szkole będę. Zazwyczaj nosze stonowane kolory, maluje się i najczęściej mam rozpuszczone włosy. Mi to bardzo przeszkadza, że wyglądam na mniej bo nawet przyjaciele się ze mnie śmieją i nawet wyzywają. A szczerze to jest jeden z moich największych kompleksów. I dzieje się tak tylko dlatego, że mam 151cm wzrostu. To po prostu nie jest fajne uczucie jak ludzie się chwalą, że im ktoś powie, że wygląda na 05 rocznik a jest z 07.

  2. Ja mam 23 lata w lutym i dziecko a przy kasie pokazuje dowód nawet będąc z dzieckiem, sam ksiądz mi powiedział że wyglądam na 15 lat, jak to wkurza ale często z ciekawości pytam przy barze na ile wyglądam.D cóż moja rodzina ma to w genach dlatego zawsze noszę dowód i po sprawie

  3. A może jakiś post na temat wyglądania na młodszą? Kiedy w wieku 15 lat mimo niemal całkowitego braku makijaży pytają mnie o bal maturalny/maturę, to wcale nie jest takie fajne….

    • Pytaja o mature? Ja mam w tym roku 16 i ludzie potrafia mnie do 30 postarzyc… mowie serio. Niedawno jakis facet sie mnie zapytal czy jestem mężatką… Kiedys mi to bardzo przeszkadzalo ale teraz staram sie to zaakceptowac 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here