#4. Peelingi. To właśnie te kosmetyki pozwalają złuszczać skórę, usuwać martwy naskórek, a co za tym idzie – skóra może produkować nowe komórki skóry. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów, Twoja twarz nabierze blasku, a jej kolor zostanie ujednolicony. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar w wykonywaniu tego zabiegu. Nawet zwykłe drogeryjne kosmetyki, z pozoru niegroźne, w nadmiarze mogą zaszkodzić. Zbyt częste peelingi nie zadziałają korzystnie, a wręcz przeciwnie – mogą przynieść pewne szkody.

#5. Maseczki. Zaraz po dokładnym oczyszczeniu i peelingu stosuj maseczkę (1 lub 2 razy w tygodniu). W sklepach i aptekach szukaj maseczek o działaniu dotleniającym, rozjaśniającym lub po prostu wyrównującym koloryt. Takie działanie wykazują między innymi: morela, miód, cytryna. Jak zapewne się domyślasz, możesz przygotować takie maseczki samodzielnie.

Morelowa maseczka

Składniki: 2 morele, żółtko, pół banana, łyżka miodu.

Wykonanie: Owoce obierz i rozgnieć, połącz z resztą składników. Nałóż na 20 minut na twarz, a po tym czasie zmyj letnią wodą.

Winogronowa maseczka

Składniki: kilka winogron (bez pestek), opcjonalnie odrobina miodu lub żółtko jaja.

Wykonanie: Winogrona rozgnieć na papkę (jeśli zdecydowałaś się dodać do nich miód lub żółtko, to wymieszaj wszystkie składniki ze sobą) i nałóż na twarz na 20 minut, a potem zmyj letnią wodą.

Możesz też wykonać tę wersję maseczki w płachcie: Sokiem, który powstanie po rozgnieceniu winogron nasącz kawałki chusteczek, szmatek bawełnianych lub kompresów. Nałóż na twarz i zdejmij po 10 minutach. Sok z winogron może ci też służyć jako mgiełka.

Jak wyrównać koloryt skóry?

#6. Podkład i korektor. Jeżeli już zadbasz o odpowiednią pielęgnację i masz ochotę na ujednolicenie kolorytu za pomocą makijażu, śmiało sięgnij po kosmetyki kryjące. Szeroki wachlarz podkładów oferuje te o właściwościach od kryjących, przez rozświetlających, aż do tych wyrównujących koloryt. Podobnie wygląda to z korektorami. Dobierając odpowiednie kosmetyki do makijażu, możesz cieszyć się piękną skórą cały dzień. Jeśli jednak będziesz systematyczna w swojej pielęgnacji nastawionej na ujednolicenie cery, ani korektor ani podkład nie będzie Ci potrzebny! 🙂

 Źródło zdjęć: https://wall.alphacoders.com/tags.php?tid=9674

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here