Zawsze szykujesz się na ostatnią chwilę? Zobacz nasze sposoby na szybkie ogarnięcie się rano!

Dwadzieścia budzików, za każdym kolejnym klikasz przycisk “drzemka”, a gdy postanawiasz wstać, okazuje się, że masz tylko 15 minut na wyszykowanie się. Biegasz jak szalona, nie masz czasu na idealny makijaż czy włosy, a co dopiero na śniadanie! Jeżeli tak wyglądają twoje poranki, ten wpis pomoże Ci nad tym popracować!

Budzik. Odwieczny wróg śpiochów 🙂 Istnieje jednak sprawdzony trik na to, żebyś szybko go wyłączyła. Telefon połóż na drugim końcu pokoju, a nie przy łóżku. W ten sposób będziesz musiała wstać i przejść się, aby go w końcu wyłączyć. Co więcej, na dzwonek budzika możesz ustawić piosenkę, której bardzo nie lubisz – będziesz chciała wyłączyć ją natychmiast!

Otoczenie. Zadbaj o to, aby w twoim pokoju było czysto – w bałaganie nie znajdziesz niczego. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić po przebudzeniu jest przewietrzenie i wpuszczenie światła. To Cię pobudzi i sprawi, że będziesz gotowa do działania. A gdy już wstaniesz do okna, nie wracaj do łóżka, tylko pościel je – do posłanego już raczej nie wrócisz spać.

Poranna toaleta. Pielęgnację twarzy ogranicz do minimum, ale nie zapomnij o najważniejszych elementach, takich jak oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Stwórz swój zestaw porannej pielęgnacji, po który będziesz sięgać za każdym razem. Najlepiej poukładaj wszystkie te produkty na wierzchu, aby nie tracić czasu na przeszukiwanie szuflad.

Organizacja czasu. Zastanów się, ile czasu możesz poświęcić na wyszykowanie się do wyjścia. Pomyśl też, na co potrzebujesz go najwięcej i wydziel sobie kategorie. Na każdą z nich przeznacz osobny maksymalny czas, który możesz wykorzystać na dane działanie. Możesz też ułożyć playlistę swoich ulubionych piosenek. Zawsze, kiedy usłyszysz już ostatnią, będziesz wiedziała, że pora wychodzić.

Outfit. Swoją stylizację przygotuj dzień wcześniej i połóż w widocznym miejscu. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nie będziesz musiała poświęcać swoich cennych sekund na zastanawianie się nad wyborem ubioru. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie stylówki na sytuację ?awaryjną”, czyli taką, w której nie będziesz miała w ogóle czasu na jakiekolwiek zastanawianie się przed szafą. Wtedy po prostu sięgasz po ułożone ubrania i jesteś gotowa do wyjścia!

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

2 KOMENTARZE

  1. Hehe, 15 minut to ja muszę wyjść przed odjazdem autobusu ? Mi 30 minut nie wystarczy, szczególnie, gdy jadę wspomnianym autobusem. Ktoś też tak ma?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here