Masz zbyt dużo wolnego miejsca na swoich półkach i nie wiesz, jak temu zaradzić? W tym wpisie znajdziesz propozycje na zagospodarowanie wolnej przestrzeni.

Większość z nas nie może narzekać na nadmiar wolnego miejsca na półkach, ale po remoncie lub wielkim sprzątaniu zdarza się, że zyskujemy nieco wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Jeśli znalazłaś się właśnie w takiej sytuacji i brak Ci pomysłu, co zrobić z wolnym miejscem, to w tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Jak zagospodarować puste półki

#1. Ubrania

Jeśli masz za dużo wolnego miejsca, np. w szafie, to nie musisz kupować więcej ciuchów, aby zapełnić te luki. Wystarczy umiejętnie rozłożyć ubrania, tak aby zajmowały więcej miejsca. Jednocześnie będziesz wiedzieć co, gdzie i w jaki sposób jest położone.

#2. Książki

Jeśli chodzi o regał, to możesz pomyśleć nad jakimś ciekawszym ułożeniem książek. Niekoniecznie należy kupować nowe tomy (których być może nigdy nie przeczytasz), bo często wystarczy zmienić ułożenie, aby zajmowały więcej miejsca.

#3. Rośliny

Może to jest dobry czas, aby sprawić sobie roślinki do pokoju. Jeśli na Twoich półkach, na regale czy na szafce nocnej jest dużo wolnej przestrzeni, to dobrym rozwiązaniem jest zakupienie i hodowanie roślin doniczkowych. Obecnie największą popularnością cieszą się monstery i skrzydłokwiaty, ale równie dobrze możesz wybrać kaktusy.

#4. Zdjęcia

To świetna alternatywa dla osób, które lubią wspominać stare czasy, a przy tym lubią patrzeć na ładne obrazki. Ramki na zdjęcia można obecnie dostać w naprawdę niskich cenach, a samo wywołanie ich też nie jest drogą inwestycją. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie.

#5. ?Wszystkiego po trochu”, czyli misz-masz

Chodzi o to, że możesz połączyć kilka wyżej wymienionych opcji, np. książki z roślinnością albo zdjęcia ze świecami zapachowymi. Daj się ponieść wyobraźni, bo to tylko ona Cię ogranicza. Wykaż się własną inwencją twórczą i nie bój się zaszaleć.

Pamiętaj, aby we wszystkim zachować umiar, bo możesz zagracić całą wolną przestrzeń. Zapamiętaj też, że Twój pokój to Twoja przestrzeń i zaaranżuj ją w taki sposób, aby było Ci tam jak najwygodniej.

Czytaj także: Jak szybko posprzątać swój pokój?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj