Jeśli chciałabyś zamaskować duży nos, to w tym wpisie znajdziesz podpowiedź, jak to zrobić.

Większość z nas ma jakiś kompleks na punkcie swojego wyglądu. Czasami jest to nasza figura, czasami problem dotyczy zębów, włosów, wielkości ust lub rozstawu oczu. Na szczęście większość tych ?mankamentów” można zlikwidować lub skutecznie zamaskować. Co zrobić ze zbyt dużym nosem? Pierwsze co przychodzi na myśl to operacja, ale przecież wiąże się ona z kosztami. Poza tym nie każdy czuje się na siłach, by się jej podejmować. Na szczęście są jeszcze inne możliwości, o których piszemy poniżej.

Odpowiedni makijaż. Odkąd Kim Kardashian wypromowała konturowanie twarzy, wiele dziewczyn pozbyło się kompleksów. Dzięki odpowiedniej technice makijażu można modelować nie tylko buzię, ale także optycznie powiększyć biust, czy wyszczuplić nogi! Wracając jednak do twarzy, przy pomocy bronzera i rozświetlacza (lub podkładów w różnych odcieniach) możemy zmniejszyć zbyt duży nos.

Maskująca fryzura. Przy pomocy odpowiednio dobranej fryzury można sprawić, że duży nos nie będzie się aż tak bardzo rzucał w oczy. Idealne dla Ciebie będą fale o średniej długości. Jeśli chcesz związać włosy to wybieraj luźne upięcia i koniecznie pamiętaj o wypuszczeniu kilku luźnych kosmyków, które będą opadać na twarz. Jeżeli chodzi o grzywkę, to unikaj tej długiej i prostej, a wybierz raczej tą na bok.

Jeśli chcesz zamaskować duży nos to unikaj prostych cięć, krótkich fryzur i ulizanych włosów. Nie dla Ciebie są ciasne upięcia, które niestety podkreślają to, co chcesz ukryć.

Odwrócenie uwagi. Dobrym sposobem na zamaskowanie dużego nosa jest odwrócenie od niego uwagi. Można to zrobić za pomocą wyrazistego odcienia szminki, makijażu podkreślającego oczy lub odpowiedniej biżuterii. Ta metoda nie sprawi oczywiście, że duży nos zniknie, ale dzięki niej uwaga innych osób nie będzie skupiona tylko na nim, a Ty poczujesz się pewniej.

Jak widzisz istnieje kilka sposobów na zamaskowanie dużego nosa, ale najlepszym wyjściem byłoby zaakceptowanie jego wyglądu. Nie jest to proste zadanie, ale warto spróbować. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny i każdy ma jakiś mankament, ale to nie nasz wygląd powinien być najważniejszy.

Polecamy: Jak zwiększyć pewność siebie?

Źródło zdjęć: Pinterest

5 KOMENTARZE

  1. Hmm? zawsze można uciąć :D. A poważniej, dziewczyny zwykle przesadzają ze swoimi kompleksami ? wskazują na mankamenty, których facet nigdy by nie dostrzegł. Tak to często wygląda z punktu widzenia przedstawiciela tej drugiej płci :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj