najczęstsze kłamstwa
Źródło: Pinterest

Z tego wpisu dowiesz się jak wykryć, że ktoś Cię oszukuje!

W życiu nie każdy jest z nami szczery, ale na szczęście dzięki kilku charakterystycznym gestom można zidentyfikować kłamcę. W tym wpisie podpowiadamy, jakie sygnały wysyła ktoś, to mija się z prawdą.

Jak zdemaskować kłamcę?

Zakrywanie dłonią ust

Kłamca często robi to nieświadomie, ponieważ jego mózg wysyła informacje, że ma zamiar powiedzieć nieprawdę, a przecież tego nie powinno się robić. Zakrywanie dłonią ust, może przybierać różne formy, np. zaciskanie pięści przed ustami, kasłanie czy ziewanie lub wkładanie palca do ust.

Dotykanie nosa lub oka

To potwierdzone naukowo! Gdy ktoś kłamie, po chwili zaczyna swędzieć go nos, stąd taka osoba zaczyna go pocierać lub delikatnie dotykać. Jeżeli chodzi o oko, to ten gest służy utraceniu kontaktu wzrokowego, gdyż jak wiadomo, trudniej się kłamie, patrząc komuś prosto w oczy. Kobiety raczej nie pocierają oczu (zapewne ze względu na makijaż), ale może zdarzyć się, że będą lekko dotykać ich okolice.

Dotykanie ucha

W mowie niewerbalnej, gest ten świadczy o tym, ze osoba jest zaniepokojona. Jeśli więc masz podejrzenia, że Twój rozmówca nie jest do końca z Tobą szczery, a on zaczyna dotykać lub drapać się po uchu, to coś może być na rzeczy.

Nerwowe ruchy wokół szyi

Drapanie się po szyi lub karku, ale również nerwowe poprawianie krawata (u mężczyzn) lub kołnierza, świadczy o tym, że dana osoba się poci, co najczęściej zdarza się w momencie, kiedy kłamie i boi się, że zostanie zdemaskowana.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

– Zaciśnięte zęby lub usta;

– Sztuczny uśmiech;

– Spuszczony wzrok.

Pamiętaj! To, że zauważysz któryś z gestów u drugiej osoby, nie jest jednoznaczne z tym, że ona Cię okłamuje, dlatego zanim zaczniesz cokolwiek robić (np. oskarżać ją o kłamstwo), upewnij się, że się nie mylisz!

Czytaj także: Jak rozpoznać podróbki Vansów?

najczęstsze kłamstwa
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj