Zaczyna się dopiero trzeci miesiąc szkoły, a Ty już nie możesz patrzeć na książki i biurko? Poznaj skuteczne sposoby, które zmotywują Cię do nauki!

Nie potrafisz zmotywować się do nauki? W takim razie zdecydowanie powinnaś przeczytać ten wpis! Poniżej znajdziesz 6 sposobów, które pomogą Ci się zmobilizować. Sprawdź koniecznie!

Jak zmotywować się do nauki?

1. Obierz jakiś cel

Nie od dziś wiadomo, że nauka to nasz własny klucz do osiągnięcia sukcesu. Zacznij traktować uczenie się, jako coś, co zbliży Cię do celu, a nie jako smutną konieczność. Ważne jest, abyś zobaczyła, co czas spędzony na nauce, może Ci dać. Chcesz dużo podróżować? Do tego niestety potrzeba pieniędzy. A skąd je wziąć? Nie od bogatego męża czy rodziców, tylko trzeba je w przyszłości samemu zarobić. A aby mieć dobrą pracę, potrzebne jest wykształcenie oraz głowa nie od parady.

2. Rywalizuj

Oczywiście chodzi tu o zdrową rywalizację. Masz prymusa w szkole i zawsze zazdrościłaś mu dobrych wyników? Może warto postawić sobie zadanie w stylu ?Też chcę być tak dobra, jak on/ona”? Kolejnym sposobem mogą być mini zawody z przyjaciółką. Sukcesy innych to jedna z najlepszych motywacji.

3. Znajdź swój ulubiony przedmiot

Bycie najlepszym we wszystkim, jest chyba niemożliwe. Nawet Hermiona Granger miała swoje pięty achillesowe 😉 Znajdź przedmiot, który sprawia Ci przyjemność albo chociaż taki, z którym nie masz problemu i dokształcaj się w nim. Uwielbiasz chemię? Może warto w to zainwestować i iść w tym kierunku?

4. Zorganizuj się

Prowadzenie kalendarza jest bardzo przydatne. Widząc zapisane na czerwono sprawdziany i kartkówki w swoim kalendarzu, nie zapomnisz o nich i będziesz wiedziała, że musisz się pouczyć.

5. Pokochaj ten stan

Na pewno nie raz zdarzyła Ci się taka sytuacja: pani z biologii wywołuje osoby do odpowiedzi. W Twojej głowie kłębią się myśli ?Błagam, tylko nie ja, tylko nie ja”. Masz farta, pod tablicę idzie ktoś inny. Możesz odetchnąć. A teraz jeszcze raz. Wyobraź sobie, że nauczyłaś się na biologię. Nie stresujesz się, siedzisz spokojnie w ławce, a może nawet sama zgłaszasz się do odpowiedzi i dostajesz piątkę. To brzmi o wiele lepiej, prawda? Czasem warto posiedzieć nad książkami trochę więcej i oszczędzić sobie stresu na następny dzień.

6. Odpocznij

Wszyscy dobrze wiemy, że nauka potrafi być naprawdę wyczerpująca. Czasem po prostu trzeba wyluzować. Nie musisz być ze wszystkiego dobra. Wypoczęty organizm pracuje o wiele lepiej niż taki, który nie ma nawet siły wstać z krzesła. Pamiętaj o tym 🙂

Poznaj cytaty dotyczące nauki i mądrości:

?Standardowa edukacja zapewni ci przeżycie, samokształcenie fortunę” – Jim Rohn.

?Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć? – Cyceron.

?Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości” – Abraham Lincoln.

?Samodyscyplina to zdolność do zmuszenia się, by robić to, co powinno się zrobić, czy człowiek ma na to ochotę, czy nie.” – Erbert (Green) Hubbard.

Czytaj także: Jak pozostać zorganizowaną w roku szkolnym?

Jak zmotywować się do nauki?
Źródło: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj