Źródło: Pinterest

Czujesz się samotna i brakuje Ci kogoś bliskiego, z kim mogłabyś szczerze porozmawiać? Sprawdź, jak znaleźć przyjaciółkę!

Chyba każda z nas marzy o kimś bliskim, z kim mogłaby dzielić radości i smutki. Nie chodzi tu nawet o drugą połówkę, ale o kogoś, kto będzie dla nas niczym siostra. Znalezienie takiej osoby nie zawsze jest takie proste, dlatego w dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.

Gdzie poznać ciekawą osobę?

Jeśli w szkole nie ma nikogo, z kim chciałabyś utrzymywać bliższe relacje, zapisz się na jakieś zajęcia dodatkowe. Jeśli masz jakąś pasję, bardzo możliwe, że właśnie na zajęciach pozalekcyjnych poznasz swoją bratnią duszę – w końcu łączą Was już wspólne zainteresowania.

Nic na siłę

Jeśli w Twoim otoczeniu nie spotkałaś osoby, która zasługuje na miano Twojej przyjaciółki, to nie próbuj na siłę kogoś takiego szukać, tylko dlatego, że chcesz mieć bliską osobę. Przyjaźń nie działa w ten sposób. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć osobę, która skoczyłaby za Ciebie w ogień, dlatego nie warto wmawiać sobie, że ktoś jest naszym przyjacielem, jeśli w rzeczywistości to zwykły znajomy.

Bądź ostrożna

Zanim nazwiesz kogoś swoją przyjaciółką, upewnij się, że ta osoba faktycznie jest godna zaufania i możesz na nią liczyć. Często nazywamy kogoś swoim przyjacielem zbyt pochopnie, dlatego warto wpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możesz na tej osobie polegać, czy pomogłaby Ci w potrzebie i czy masz pewność, że byłaby ona skłonna poświęcić dla Ciebie tyle, co Ty dla niej? Jeśli nie umiesz odpowiedzieć sobie na te pytania, to nie powinnaś ufać tej osobie bezgranicznie, dopóki nie nabierzesz pewności co do niej.

Poznałam fajną dziewczynę i co dalej?

Nie można nikogo zmusić do przyjaźni, dlatego jeśli poznałaś fajną koleżankę to świetnie! Po prostu spędzaj z nią czas, tak, żebyście mogły się lepiej poznać, a z czasem może się okazać, że to właśnie jest osoba, która zasługuje na miano przyjaciela.

Czytaj także: Przyjaźń na odległość ? czy to ma sens?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj