Wciąż szukasz czegoś, co dałoby Ci poczucie spełnienia? Sprawdź, jak znaleźć sobie hobby.

Jak znaleźć sobie hobby?Posiadanie hobby pozwala nam wyrazić siebie, obniża stres, podnosi kreatywność i pozwala spędzić czas wolny w pożyteczny sposób. Nadal nie udało Ci się znaleźć czegoś, co Cię interesuje? Skorzystaj z naszych propozycji.

Zastanów się co Cię interesuje. Od czegoś trzeba zacząć. Być może już odkryłaś swoje pasje, ale z jakiegoś powodu nie rozwijasz ich. Wypisz na kartce wszystkie rzeczy, które sprawiają (lub sprawiały w przeszłości) Ci radość. Nawet jeśli wydają Ci się zbyt banalne na hobby. Zastanów się jakie masz marzenia i co byś zrobiła, gdyby okazało się, że został Ci miesiąc życia.

Lubisz pisać? Załóż bloga, zgłoś się do gazetki szkolnej albo utwórz konto na Wattpad. Czytanie sprawia Ci przyjemność? Przeczytaj wszystkie książki ulubionego pisarza! Możesz też zacząć czytać książki w języku obcym, dzięki czemu połączysz przyjemne z pożytecznym. Lubisz robótki ręczne? Być może DIY mogłoby stać się Twoim hobby! W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Porozmawiaj ze znajomymi. Być może oni mają jakieś pasje i coś z tego zainteresowałoby Ciebie? Dowiedz się, co robią w wolnym czasie i dlaczego sprawia im to przyjemność.

Szukaj cały czas. Hobby niestety nie zapuka do Twoich drzwi. Ty sama musisz je odkryć. Sprawdź zajęcia dodatkowe, dostępne w Twojej okolicy, przeglądaj Internet, czytaj wywiady z ludźmi, którzy żyją ze swoich pasji. Na pewno znajdziesz coś, co Cię zaciekawi.

Jeśli zupełnie nie masz na siebie pomysłu… Oto lista najpopularniejszych hobby. Spróbuj wszystkiego, a może coś Cię naprawdę zainteresuje!

* Fotografia;

* Sport;

* Sztuka, czyli rysowanie, malowanie, szkicowanie, origami, robienie biżuterii;

* Gotowanie;

* Gra na instrumencie;

* Wizaż, projektowanie ubrań, wymyślanie stylizacji.

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

4 KOMENTARZE

  1. Cześć! Odnośnie gry na instrumencie: potrzebuję pomocy. Otóż od najmłodszy lat widać we mnie było że muzyka to będzie moja pasja, i jest. Niestety nie potrafię wybrać instrumentu dla siebie, grałam już na skrzypcach, flecie poprzecznym, akordeonie, obecnie gram na pianinie, dwa razy dostałam się do szkoły muzycznej niestety zawsze rezygnowałam z powodu złego wyboru teraz mam zamiar wrócić do skrzypiec i pozostać przy pianinie jednak równocześnie zastanawiam się nad czyms zupełnie nowym czym jest gitara elektryczna/basowa i akustyczna jak widać jestem niezdecydowana i pewnie nie ja jedyna prosiłabym o poradę dla mnie i innych osób z tym problemem, jak dobrac instrument do siebie?

  2. Hej! Jestem Wam strasznie wdzięczna. Pisałam do Was w sprawie hobby. I dziękuję, że mnie wysłuchaliście i wykorzystaliście to co napisałam. Ten wpis bardzo mi pomógł. Może napisalibyście by, coś o czytaniu? Jeszcze raz dziękuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię