Chciałabyś wyjechać na wakacje, ale nie masz zbyt dużo pieniędzy? W tym wpisie dowiesz się, jak zorganizować tani wyjazd.

Nastolatki zazwyczaj nie narzekają na nadmiar pieniędzy. Kieszonkowe mało kiedy jest wysokie, a praca nie zawsze jest dostępna dla każdego. Czy jest w takim razie szansa na wyjazd wakacyjny, który nie kosztuje fortuny? Oczywiście, że tak! W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak zorganizować wczasy za niewielkie pieniądze? Sprawdź!

Przede wszystkim zacznij od ustalenia budżetu, jaki możesz przeznaczyć na wyjazd. W tym momencie na oszczędzanie jest już trochę za późno, ale z pewnością masz jakieś zaskórniaki na czarną godzinę 🙂 Warto poprosić o wsparcie rodziców lub dziadków. Jeśli nie chcą Ci dać pieniędzy to może zgodzą się zapłacić za jakieś drobne prace domowe? Innym rozwiązaniem jest praca wakacyjna, która pozwoli odłożyć Ci nieco pieniędzy na wyjazd.

Czytaj także: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Wakacje w Polsce:

Nocleg. Jest wiele sposobów na znalezienie taniego noclegu. Zacznij od stron typu Grupon.pl lub GoDealla.pl, gdzie znajdziesz dużo promocyjnych ofert. Niestety większość hotel zaznacza, że kuponu nie można zrealizować w okresie wakacyjnym, dlatego należy uważnie czytać warunki oferty. Warto odwiedzić również strony typu Booking.com lub Trivago.pl, które również dają zniżki na noclegi. Pamiętaj, że im więcej osób w pokoju, tym mniejsze koszty. Jeśli wybieracie się większą grupą, warto rozważyć nocleg w hostelu, schronisku młodzieżowym lub na polu namiotowym.

Dojazd. Podróż pociągiem lub autobusem nie należy do najwygodniejszych, za to uwzględniając zniżkę uczniowską jest po prostu tania. Jeśli decydujecie się na wyjazd autem, postarajcie się, żeby wszystkie miejsca były zapełnione, co obniży koszty paliwa.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here