Chciałabyś wyjechać na wakacje, ale nie masz zbyt dużo pieniędzy? W tym wpisie dowiesz się, jak zorganizować tani wyjazd.

Nastolatki zazwyczaj nie narzekają na nadmiar pieniędzy. Kieszonkowe mało kiedy jest wysokie, a praca nie zawsze jest dostępna dla każdego. Czy jest w takim razie szansa na wyjazd wakacyjny, który nie kosztuje fortuny? Oczywiście, że tak! W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak zorganizować wczasy za niewielkie pieniądze? Sprawdź!

Jak zorganizować tanie wakacje?

Przede wszystkim zacznij od ustalenia budżetu, jaki możesz przeznaczyć na wyjazd. W tym momencie na oszczędzanie jest już trochę za późno, ale z pewnością masz jakieś zaskórniaki na czarną godzinę 🙂 Warto poprosić o wsparcie rodziców lub dziadków. Jeśli nie chcą Ci dać pieniędzy to może zgodzą się zapłacić za jakieś drobne prace domowe? Innym rozwiązaniem jest praca wakacyjna, która pozwoli odłożyć Ci nieco pieniędzy na wyjazd.

Czytaj także: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Wakacje w Polsce:

Nocleg. Jest wiele sposobów na znalezienie taniego noclegu. Zacznij od stron typu Grupon.pl lub GoDealla.pl, gdzie znajdziesz dużo promocyjnych ofert. Niestety większość hotel zaznacza, że kuponu nie można zrealizować w okresie wakacyjnym, dlatego należy uważnie czytać warunki oferty. Warto odwiedzić również strony typu Booking.com lub Trivago.pl, które również dają zniżki na noclegi. Pamiętaj, że im więcej osób w pokoju, tym mniejsze koszty. Jeśli wybieracie się większą grupą, warto rozważyć nocleg w hostelu, schronisku młodzieżowym lub na polu namiotowym.

Dojazd. Podróż pociągiem lub autobusem nie należy do najwygodniejszych, za to uwzględniając zniżkę uczniowską jest po prostu tania. Jeśli decydujecie się na wyjazd autem, postarajcie się, żeby wszystkie miejsca były zapełnione, co obniży koszty paliwa.

Wakacje za granicą:

W tym przypadku podróż bez rodziców będzie raczej nie możliwa (i bardzo dobrze!), ale być może perspektywa zaoszczędzenia pieniędzy przekona ich do zdecydowania się na wyjazd.

Z biurem podróży czy na własną rękę? Jako, że wpis dotyczy organizacji tanich wakacji, to oczywiście polecamy wyjazd na własną rękę, który jest nawet 2 razy tańszy niż wycieczka zorganizowana przez biuro podróży! Musimy tu oczywiście wszystko zorganizować sami, tzn. przelot, nocleg i ubezpieczenie, ale warto poświęcić trochę czasu na poszukanie okazji, aby zaoszczędzić pieniądze.

Przelot. Warto poszukać korzystnych okazji na stronach typu fly4free.pl lub samolotemtaniej.pl. Często planując wyjazd z wyprzedzeniem, możemy upolować bilety nawet kilkaset złotych taniej.

Nocleg. W tym wypadku również możemy skorzystać ze stron typu booking.com lub trivago.pl, które mają oferty również z zagranicy.

Ubezpieczenie. W przypadku wakacji z biurem podróży podstawowe ubezpieczenie mamy zapewnione w cenie, ale organizując wyjazd na własną rękę nie wolno o tym zapominać. Nie są to na szczęście wysokie kwoty.

Dojazd do hotelu. Po wylądowaniu trzeba jeszcze się dostać z lotniska do miejsca docelowego naszej podróży. Jeśli odległość jest niewielka, można skorzystać z taksówki lub autobusu, ale najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest wynajem auta na okres wakacji, co można zrobić internetowo nawet z Polski.

Jak zorganizować tanie wakacje?

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj