Wakacje za granicą:

W tym przypadku podróż bez rodziców będzie raczej nie możliwa (i bardzo dobrze!), ale być może perspektywa zaoszczędzenia pieniędzy przekona ich do zdecydowania się na wyjazd.

Z biurem podróży czy na własną rękę? Jako, że wpis dotyczy organizacji tanich wakacji, to oczywiście polecamy wyjazd na własną rękę, który jest nawet 2 razy tańszy niż wycieczka zorganizowana przez biuro podróży! Musimy tu oczywiście wszystko zorganizować sami, tzn. przelot, nocleg i ubezpieczenie, ale warto poświęcić trochę czasu na poszukanie okazji, aby zaoszczędzić pieniądze.

Przelot. Warto poszukać korzystnych okazji na stronach typu fly4free.pl lub samolotemtaniej.pl. Często planując wyjazd z wyprzedzeniem, możemy upolować bilety nawet kilkaset złotych taniej.

Nocleg. W tym wypadku również możemy skorzystać ze stron typu booking.com lub trivago.pl, które mają oferty również z zagranicy.

Ubezpieczenie. W przypadku wakacji z biurem podróży podstawowe ubezpieczenie mamy zapewnione w cenie, ale organizując wyjazd na własną rękę nie wolno o tym zapominać. Nie są to na szczęście wysokie kwoty.

Dojazd do hotelu. Po wylądowaniu trzeba jeszcze się dostać z lotniska do miejsca docelowego naszej podróży. Jeśli odległość jest niewielka, można skorzystać z taksówki lub autobusu, ale najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest wynajem auta na okres wakacji, co można zrobić internetowo nawet z Polski.

Jak zorganizować tanie wakacje?

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here