Źródło: Pinterest

Zauważyłaś, że Twoje włosy po farbowaniu są w gorszej kondycji niż zazwyczaj? Mamy na to kilka sposobów – poniżej przeczytasz jak przywrócić włosom dawny blask i lekkość.

Włosy zniszczone farbowaniem (a szczególnie te rozjaśniane), jest bardzo trudno zregenerować i sprawić, żeby wyglądały tak samo dobrze, jak przed tymi zabiegami. Stają się sianowate, suche, łamliwe, trudno je wystylizować. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością używanych maseczek i odżywek, ponieważ zbyt dużo tych produktów, może tylko obciążyć kosmyki. My stawiamy na delikatną i umiarkowaną pielęgnację, która po krótkim czasie przyniesie efekty, warunkiem jest jednak systematyczność.

Jak zregenerować włosy zniszczone farbowaniem?

#1. Zmień szampon

Czas pomyśleć o zmianie szamponu – ten stosowany przed farbowaniem nie sprawdzi się już tak dobrze. Zainwestuj w dobry, regenerujący szampon, szczególnie teraz, kiedy chcesz bardziej zadbać o włosy i przywrócić im blask. Zwróć uwagę, żeby był on przeznaczony dla włosów farbowanych.

#2. Zrezygnuj z ciepła

Zapomnij o używaniu suszarki, lokówki czy prostownicy – urządzenia przeznaczone do stylizacji włosów pod wpływem ciepła, bardzo niszczą strukturę włosa. O ile używanie suszarki czasami jest koniecznością, o tyle zrobienie loków możesz sobie odpuścić. Jeśli chcesz mieć naturalne fale, zrób warkocza na noc.

#3. Podcinaj końcówki

Trwałych uszkodzeń włosów nie da się zregenerować nawet najlepszymi kosmetykami. Przed rozpoczęciem używania drogich produktów, podetnij końcówki, które są najbardziej wysuszone i rozdwojone.

#4. Używaj olejków

Raz w tygodniu pamiętaj o olejowaniu włosów – olej lub oliwę z oliwek zaaplikuj na końcówki, załóż na głowę czepek, owiń ręcznikiem i odczekaj kilkanaście minut. Następnie zmyj przy użyciu szamponu.

#5. Nie myj włosów codziennie

Postaraj się nie myć włosów codziennie, bo może to powodować, szybsze przetłuszczanie się pasm. Najlepiej myć włosy 2-3 razy w tygodniu.

#6. Zaprzestań farbowania

To ostatni, ale najważniejszy podpunkt. Nawet jeżeli zauważysz, że kondycja twoich włosów poprawia się, nie funduj im kolejnego nakładania farby. Pozwól im odpocząć i zregenerować się.

Czytaj także: Zimowa pielęgnacja włosów

jak zregenerować zniszczone włosy

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

  1. bzdury… szampon specjalnie przeznaczony do włosów farbowanych? nada im blask? śmieszne, przecież szampon służy do mycia skóry głowy, a nie włosów! należy wybierać szampon o jak najłagodniejszym składzie, a nie nabierac się na jakieś regeneracje, które to producent tak obiecuje na opakowaniu. jeśli mówimy o nadaniu włosom blasku to jest coś takiego jak odżywka. co do mycia… powinniśmy myć włosy, co tyle dni ile potrzebujemy. nie ma jakiejś idealnej ilości dni mycia włosów w tygodniu… skoro mamy włosy przetłuszczające się z natury, to chyba nie będziemy chodzić kilka dni z tłustą głową, żeby tylko nie przeszkodzić im w regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj