Jeśli masz czasem wrażenie, że chłopcy są z innej planety, to w tym wpisie podpowiemy Ci, jak ich zrozumieć!

Chłopcy potrafią zachowywać się naprawdę dziwnie. Nie zawsze łatwo jest ich rozszyfrować, ale z drugiej strony często okazuje się, że oni nie są wcale tak skomplikowani, jak nam się zdawało. Czasami wystarczy po prostu postawić się na miejscu swojej drugiej połówki. Spojrzenie na zachowanie chłopaka z innej perspektywy może wiele ułatwić.

Niestety, żeby nie było zbyt łatwo, samo postawienie się na miejscu chłopaka może nie wystarczyć. W końcu każdy z nas jest inny, więc to co sprawdzi się w przypadku jednego, wcale nie musi zadziałać u drugiego. Warto jednak próbować, by Wasza relacja była jeszcze lepsza!

Jak zrozumieć chłopców?

Oto kilka ważnych rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć płeć przeciwną. Od razu uprzedzamy – nie odkrywamy Ameryki. Wiele z tych przykładów to oczywistości, ale łatwo o nich zapomnieć, szczególnie podczas sprzeczki.

Oni też mają uczucia

Pod tą przykrywką macho, kryje się wrażliwy chłopak, który też ma czasami gorszy dzień, jest smutny, a nawet potrafi się wzruszyć! Oczywiście całkiem możliwe, że nigdy nie zobaczysz jego łez, bo to przecież niemęskie. Warto jednak czasami uświadomić sobie, że chłopcy też mają uczucia 🙂

Oni inaczej reagują na problemy

To częsty powód kłótni. My, dziewczyny, lubimy się wygadać, gdy mamy problemy. Chłopcy wolą pobyć w samotności. Dla nas to najczęściej powód do złości (no bo jak to, on nie chce się wygadać, więc pewnie mi nie ufa), co może zakończyć się kłótnią. Okaż mu wsparcie w taki sposób, w jaki on tego potrzebuje – przytul go i powiedz, że jeśli będzie potrzebował rozmowy, to jesteś niedaleko. On z pewnością to doceni.

Oni nie zawsze potrafią okazywać uczucia

Tutaj dużą rolę odgrywa wychowanie. Jeśli jego ojciec nigdy nie przytulał jego mamy, to nie dziw się, że on również tego nie robi. Po prostu nie jest tego nauczony. Złość tu wiele nie pomoże. Staraj się z nim jak najwięcej rozmawiać i naucz go tych wszystkich miłosnych gestów.

Oni potrzebują czuć się potrzebni

Pozwól mu czasem Cię wyręczyć. Oczywiście nie w myciu naczyń ani sprzątaniu 🙂 Chodzi o typowo męskie zajęcia, które może i potrafiłabyś zrobić sama, ale jeśli poprosisz go o pomoc, to sprawisz mu tym radość. Może nawet będzie marudził, że musi coś zrobić, ale w głębi serca poczuje się potrzebny i dzięki temu kochany.

Oni lubią dobrze zjeść 🙂

Jest wiele prawdy w powiedzeniu, że przez żołądek do serca. Pamiętaj, że jeśli chcesz coś załatwić ze swoim ukochanym lub przeprowadzić z nim poważną rozmowę, wpierw go dobrze nakarm 🙂 Wielu chłopców deklaruje, że nie mogliby być z dziewczyną, która nie umie gotować, więc naucz się przyrządzać choć kilka potraw. Jeśli Twój chłopak będzie najedzony, to będzie też szczęśliwy, a wtedy wszystko inne się ułoży 🙂

Czytaj także: Sekrety szczęśliwego związku

Jak zrozumieć chłopców?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj