uroda

Jak skutecznie nadać włosom objętości? Sprawdź koniecznie!

Jak zwiększyć objętość włosów?

Przyczyną oklapniętych włosów może być ich zniszczenie, dlatego warto odstawić na bok prostownicę, a suszarkę zamienić na taką, która ma zimne powietrze. Przed każdym suszeniem użyj ochronnej mgiełki.

Suszenie pod włos. Susząc włosy, skieruj strumień powietrza w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Zepnij górną warstwę włosów klamrą i zacznij suszyć je od spodu, a dopiero później wysusz wierzch.

Szczotka. Najlepsza będzie okrągła, ceramiczna, ponieważ te z naturalnego włosia, mogą osłabiać włosy. Dla lepszego efektu nawiń po kolei każde mokre pasmo włosów wokół szczotki, unieś i skieruj powietrze suszarki w stronę nasady. Warto spryskać wcześniej włosy modelującym lotionem.

Tapiruj. Jeśli masz więcej wolnego czasu, możesz delikatnie natapirować włosy gęstym grzebieniem. Rób to jednak ostrożnie, aby nie uszkodzić włosów. Na koniec, dla utrwalenia efektu, użyj lakieru.

Pielęgnacja. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, myj je delikatnymi szamponami z ziołowymi wyciągami. Stosuj wyłącznie odżywki do spłukiwania i staraj się nakładać je jedynie na końcówki włosów.

Spray i pianka. Te kosmetyki mają taki sam ładunek elektryczny co włosy, przez co odpychają pasma od siebie i dają wrażenie większej objętości.

Im mniej tym lepiej. Zbyt duża ilość kosmetyków obciąża włosy, dlatego używaj ich możliwie jak najmniej.

Wałki. Jeśli wybierzesz takie o dużej średnicy i wysuszysz na nich włosy, będą one bardziej sprężyste i wizualnie gęstsze.

Cieniowanie. Proste cięcia obciążają włosy, przez co są one przyklapnięte. Wycieniowane włosy zyskają energię i uniosą się do góry.

Płukanki. Wypróbuj babcine sposoby na włosy uniesione u nasady, np. piwną płukankę. Wylej na włosy 1/2 szklanki piwa, delikatnie odciśnij i pozostaw, na 20 minut. Następnie umyj szamponem i nałóż odżywczą maskę. Taka płukanka daje efekt puszystych włosów, uniesionych u nasady. Wybierz piwo bez dodatków smakowych i jak najbardziej wygazowane.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here