Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pora na ćwiczenia? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale nie wiesz, jaka pora dnia będzie najlepsza na trening? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Jaka jest najlepsza pora na ćwiczenia?

Tak naprawdę nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój chronotyp i jak wygląda Twój rozkład dnia. Warto jednak abyś poznała zalety oraz wady trenowania rano oraz wieczorem.

Zalety porannych ćwiczeń

Skutecznie się rozbudzisz

Poranne ćwiczenia szybko Cię rozbudzą. Po skończonym treningu będziesz miała dużo energii, która nie opuści Cię przez kolejne godziny.

Będziesz miała to ,,z głowy”

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami, ma gorsze momenty i spadki motywacji. Jeżeli zdecydujesz się na poranny trening, to nawet nie zdążysz wymyślić żadnej wymówki – po prostu będziesz już miała to zaliczone.

Szybciej schudniesz

Poranne ćwiczenia są szczególnie polecane wszystkim tym, którzy chcą schudnąć. Trenując z samego rana zwiększysz metabolizm, dzięki czemu spalisz więcej kalorii w ciągu dnia. Jeśli to jest Twoim celem, to najlepiej ćwicz na czczo.

Wady porannych ćwiczeń

Mniej czasu na sen

Większość osób, aby móc poćwiczyć rano, musi nastawić budzik na wcześniejszą godzinę, aby ze wszystkim się wyrobić. Jest jednak na to sposób – wystarczy położyć się wcześniej spać.

Zalety wieczornych ćwiczeń

Redukcja stresu

Trening wykonany po stresującym dniu pomoże Ci rozluźnić napięcie i się zrelaksować. Jeżeli miałaś ciężki dzień, to poświęcenie 30-40 minut na ćwiczenia jest bardzo dobrym pomysłem.

Rozgrzane mięśnie

Po całym dniu Twoje mięśnie są już przyzwyczajone do wysiłku. Dzięki temu będziesz mogła poświęcić mniej czasu na rozgrzewkę, niż w przypadku gdybyś trenowała rano.

Lepszy sen

Ćwiczenia potrafią nieźle wymęczyć! Jeżeli zdecydujesz się na trening wieczorem, to zasypianie zajmie Ci o wiele mniej czasu.

Wady wieczornych ćwiczeń

Niezaplanowane sytuacje

Odkładając trening na później musisz liczyć się tym, że nagle coś Ci wypadnie i nie będziesz mieć czasu na ćwiczenia. Oczywiście pominięcie 1-2 treningów to nie koniec świata, ale jeśli takie sytuacje mają miejsce częściej, może warto byłoby przełożyć ćwiczenia na rano?

Czytaj także: Jak polubić ćwiczenia?

Po co ćwiczysz?
Źródło: https://favim.com/image/7096176

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj