Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, jaki kształt paznokci powinnaś mieć? Z tego wpisu dowiesz się, jakie masz możliwości do wyboru.

W dzisiejszym wpisie chciałybyśmy przybliżyć nieco temat kształtu paznokci. Mimo tego, że dziewczyny najczęściej wybierają kształt migdałków lub prostokątów, to tak naprawdę możliwości mamy o wiele więcej.

Jaki kształt paznokci powinnaś mieć?

Wybierając dla siebie kształt paznokci w pierwszej kolejności należy oczywiście kierować się swoimi upodobaniami, ale warto wziąć również pod uwagę, co pasuje do naszego kształtu dłoni i wygodę.

Okrągłe. Charakteryzują się krótką długością i spiłowanymi bokami. Ten kształt paznokcia jest uniwersalny, ponieważ pasuje dziewczynom o krótkich i o długich palcach, a przy okazji nie przeszkadza w pracach manualnych.

kształt paznokci

Owalne. Są dłuższe niż paznokcie okrągłe, więc mogą nie być odpowiednie dla dziewczyn, które mają słabą i kruchą strukturę płytki. Tak jak w przypadku poprzedniego kształtu, pasuje do każdej dłoni.

kształt paznokci

Kwadratowe. Tutaj możemy spotkać się z dwoma rodzajami tego kształtu – spiłowanymi na ostro i z delikatnie zaokrąglonymi bokami. Zakończenia paznokci są narażone na uszkodzenia, dlatego dziewczyny o łamliwych paznokciach powinny przemyśleć, czy to  odpowiedni kształt dla nich.

kształt paznokci

Migdałki. Podobne do owalnych, jednak mają bardziej spiłowane końce. Wyglądają przepięknie i optycznie wydłużają palce, jednak mogą być kłopotliwe w utrzymaniu.

kształt paznokci

Coffin. Zwane także ?Ballerina? lub ?Trumienka? – to połączenie paznokci owalnych z kwadratowymi, czyli zwężają się ku górze, która jest spiłowana jak w przypadku paznokci kwadratowych. Wyglądają zjawiskowo zwłaszcza wtedy, gdy są długie.

kształt paznokci

Czytaj także: Czym zmyć lakier z paznokci oprócz zmywacza?

Źródło zdjęć: https://weheartit.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj