Jakie rośliny warto mieć w sypialni?
Obraz Milada Vigerova z Pixabay

Sprawdź, jakie rośliny warto mieć w swojej sypialni.

Rośliny mają wiele właściwości, a do tego świetnie wyglądają i pięknie pachną. W tym wpisie dowiesz się, które z nich warto mieć w swojej sypialni.

Jakie rośliny warto mieć w sypialni?

ALOES

Aloes znany jest ze swoich leczniczych właściwości. Jego sok, stosowany na rany, przyspiesza ich gojenie, łagodzi ból oraz koi oparzenia. Zawiera także związki, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Aloes poprawia odporność, produkuje tlen, filtruje powietrze i nawilża je.

Najlepiej ustawić go na parapecie lub w miejscu z dużą ilością światła słonecznego i podlewać 1-2 razy w tygodniu.

SANSEWIERIA

Zwana inaczej wężownicą, oczyszcza powietrze z toksyn. Pochłania szkodliwe substancje jak, np. opary z farb czy klejów. Przyczynia się też do lepszego snu. Nie wymaga zbyt dużej uwagi, potrzebuje jedynie systematycznego podlewania.

STORCZYK

Również oczyszcza powietrze z toksyn, takich jak aceton czy farby. Wspomaga układ oddechowy, a ponadto zapewnia zdrowy i regenerujący sen. Wymaga dużej wilgotności (jednak zbyt duża ilość wody może doprowadzić do przegnicia korzeni) i rozproszonego światła.

SKRZYDŁOKWIAT

Skrzydłokwiat filtruje i nawilża powietrze. Pochłania promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektroniczne i wchłania zarodniki pleśni. Według fen shui emituje pozytywną energię. Jest odpowiedni dla alergików. Lubi wilgotność i zacienione miejsca.

KAKTUS

Jest wiele odmian kaktusów, a każdy z nich ma różne właściwości. Działa nawilżająco. Woda zawarta w jego łodydze wykorzystywana jest w branży kosmetycznej. Sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, a włosy lśniące. Łagodzi podrażnienia. Jest odporny na suszę, więc jest idealną rośliną dla zapominalskich.

Czytaj także: Inspiracje kolorystyczne do Twojego pokoju!

Jakie rośliny warto mieć w sypialni?
Obraz Scott Webb z Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj