Angelika uważa, że biedni ludzie nienawidzą bogatych, którzy z tego powodu czują się gorsi i wyobcowani. Czy faktycznie tak jest?

,,Chcę poruszyć bardzo kontrowersyjny według mnie temat, a mianowicie o bogactwie. Mam 16 lat i chodzę do pierwszej klasy liceum. W klasie mam 14 dziewczyn, ale gadam tylko z jedną. Dlaczego? Otóż dlatego, że jestem bogata! Tylko Marta chce się ze mną kolegować i nie przeszkadza jej to, że mam kupę kasy. Reszta mnie nienawidzi! Zresztą z Martą też nie gadają, tylko śmieją się z niej, że zadaje się ze mną, bo liczy, że będę jej sponsorką. To jest takie straszne, przecież nic im nie zrobiłam.

Moi rodzice zafundowali raz nawet mojej klasie całodniową wycieczkę do aquaparku. Myślałam, że dzięki temu zaczną mnie lubić, ale było tylko gorzej. Zaczęli mnie hejtować, że chciałam ich sobie kupić… Żałuję, że nie poszłam do prywatnej szkoły, gdzie byliby ludzie podobni do mnie, ale teraz nie chcę zostawiać Marty samej, a wiem, że jej rodziców nie stać na czesne. Lubię kupować markowe ciuchy, to fakt, ale czy to powód, żeby mnie tak odtrącić? Co ja poradzę na to, że mnie stać, a ich nie. Czy powinnam zacząć ubierać się w lumpeksach i wtedy byłoby ok?”.

Angelika, 16 lat

Polecamy: ,,Mam zaborczą przyjaciółkę”

,,Jestem bogata i dlatego mnie nienawidzą!"
Źródło: Pinterest

8 KOMENTARZE

  1. Nie mam tego problemu, mimo że moi rodzice są zamożni. Chodzę do szkoły prywatnej….W prawdzie to już ostatni rok i boję się, co będzie dalej. Nie ubieram się w same markowe ciuchy, ale mie wyglądam też jakbym ubrania kupowała w pierwszym lepszym sklepie. Mam rzeczy z wyższych klas jak i z średniej jakości sieciówek. Gdy pójdę już do liceum nie będę nikomu mówić o majątku jaki posiadają moi rodzice. Ci, którzy mogą o tym wiedzieć już wiedzą.

  2. No ja takiego problemu nie mam :’D, ale nie rozumiem JAK MOŻNA oceniać kogoś na podstawie tego ile zarabiają jego rodzice !!! W klasie mam jedną bogatą koleżankę i nic mi ona nie przeszkadza a ponadto jest bardzo fajna :’D

  3. może spróbuj pokazać się od innej strony, od której nie jest się zależnym od kasy, jakiś wolontariat , pomoc w schronisku idt. pokaż że też jesteś człowiekiem takim jak oni 😉
    pokaż nie pieniedzy nie wydajesz tylko na markowe ciuchy , potrafisz użyć ich też do pomocy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj