Marta jest klasowym pośmiewiskiem, ponieważ pochodzi ze wsi. Przeczytajcie jej list.

Nastolatki bywają okrutne, jeśli ktoś odbiega od ogólnie przyjętych ,,standardów”. Potrafią wyśmiewać kogoś, kto jest inny, zupełnie nie myśląc o tym, że ta osoba cierpi. W takiej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka, Marta, która pochodzi ze wsi i z tego powodu jest wyśmiewana. Przeczytajcie jej list.

,,Droga Redakcjo, mam na imię Marta i mam 16 lat. W tym roku zaczęłam liceum w mieście i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. nareszcie udało mi się wyrwać ze wsi. Niestety zupełnie przypadkiem wydało się skąd jestem i teraz wszyscy się ze mnie śmieją. Moi rodzice mają gospodarstwo, ale nie wydaje mi się, żeby to był powód do nabijania się ze mnie. Mamy świnie i krowy. Teraz na mnie wołają ,,krówka”.

Zupełnie nie wiem jak mam się zachować i w ogóle jest to dla mnie nowość, bo w poprzedniej szkole wszyscy byliśmy tacy sami, więc nikt się z nikogo nie śmiał. Najlepsze jest to, że na początku miałam dużo koleżanek, a nawet kolegów, bo wyglądem nie odstaję od innych. Wszystko się zmieniło jak wyszło na jaw moje pochodzenie. Nie wiem już co mam robić. Macie jakieś pomysły?”.

Polecamy: ,,Co jest ze mną nie tak??

Źródło zdjęć: Pinterest

9 KOMENTARZE

 1. Ja po wakacjach idę do liceum i też się szczerze mówiąc, trochę boję. Pochodzę ze wsi, a zamierzam wybrać się do miasta. Mam nadzieję, że mnie zaakceptują…

  • Bądź po prostu sobą, a jeśli ktoś miałby Cię nie akceptować ze względu na Twoje pochodzenie, to nie warto na niego tracić czasu.

 2. To trochę dziwne moja kuzynka też jest ze wsi i chodzi do liceum w mieście i nikt się z niej nie śmieje. Pokaż im że ty nie jesteś od nich gorsza tylko lepsza. I głowa do góry. I nigdy przenigdy nie płacz przy swoich oprawcach!
  Powodzenia

 3. Wpuszczaj i wypuszczaj uchem… Nie przejmuj się! Poznasz kogoś kto będzie cię lubił i szanował taką jaką jesteś i skąd pogodzisz! Miałam podobną sytuację… Tylko nie miejscem zamieszkania… Pamiętaj! Nie miej kompleksów! To ci co tak na ciebie mówią je mają!!! Ja też pokuciłam się z BFF I teraz przerwy spędzam raczej sama i jest mi z tym dobrze – bo to inni mają do cb problem a nie ty do nich!!!
  Pozdrawiam

 4. Jeśli ludzie Cię dyskryminują z powodu miejsca zamieszkania to znaczy, że to z nimi coś jest nie tak. Wiem, że to trudne ale powinnaś ich olać. Ja też mieszkam na wsi i chodzę do liceum w mieście, ale u mnie w klasie jest bardzo dużo ludzi ze wsi i nikt nie robi o to żądnych kłopotów. Powodzenia!

 5. Nie daj im pokazać, że czujesz się przez to gorsza. Wyzwiska po prostu olewaj albo śmiej się razem z nimi. W końcu jesteś świetną osobą i nie powinno wpływać na to twoje „pochodzenie” ?

 6. Olej ich. Jeśli będziesz ignorować te zaczepki, to w końcu zrozumią, że cię to wcale nie rusza. Śmiej się razem z nimi i miej do siebie dystans. Zobaczysz, że dadzą Ci spokój. Powodzenia ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj