Zdrowe odżywianie na talerzu
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pinterest

Od jakiegoś czasu próbujesz schudnąć, ale z marnym skutkiem? Oto 5 produktów, których powinnaś unikać podczas walki z nadprogramowymi kilogramami.

Jeżeli jesteś na diecie, ale utrata nadprogramowych kilogramów idzie Ci opornie, to upewnij się, że nie spożywasz któregoś z poniższych produktów.

Jesteś na diecie? Oto 5 produktów, których powinnaś unikać!

#1. Jogurty owocowe

Choć zawartość owoców sugeruje, że smakowe jogurty są zdrowe, prawda jest taka, że większość z nich jest pełna cukru. Czasami może to być nawet kilka łyżeczek! Zdecydowanie zdrowszym (i mniej kalorycznym) rozwiązaniem jest dodanie świeżych albo mrożonych owoców do jogurtu naturalnego.

#2. Gotowe koktajle

Owocowe koktajle, które można kupić w sklepach oraz kawiarniach, wydają się bombą witaminową i idealnym wyborem na drugie śniadanie. Niestety, w tych gotowych mixach owocowo-warzywnych często jest zbyt dużo składników oraz dodanego cukru. W efekcie niewielki kubeczek kilkukrotnie przekracza zapotrzebowanie kaloryczne jednego posiłku, podczas gdy nam wydaje się, że jest zupełnie inaczej.

#3. Muesli ze sklepu

Czy mieszanka płatków owsianych z suszonymi owocami może być źródłem pustych kalorii? Jak najbardziej! Już do suszonych owoców często dodawany jest cukier, a ponadto zawiera go również cała mieszanka. Zdrowszym rozwiązaniem będzie samodzielne połączenie płatków owsianych z wybranymi dodatkami.

#4. Soki z kartonika

Producenci soków z kartoników kuszą dużą zawartością witamin w owocowych napojach, niestety nie wspominają o dodanym cukrze. Informacja o nim znajduje się jednak na opakowaniu, dlatego warto się z nią zapoznać. Niestety nie napawa ona optymizmem, dlatego, jeśli jesteś na diecie, lepiej sama wyciśnij sok z owoców.

#5. Zbożowe batoniki

Po tę przekąskę często sięgamy, będąc na diecie. Niestety zbożowe batoniki również są pełne cukru. Oczywiście jest go mniej niż w słodkich batonach, ale nadal nie oznacza to, że można często po nie sięgać. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie chociażby banan.

Jeżeli jesteś na diecie już od pewnego czasu, a Twoja waga nie chce spadać, przyjrzyj się bliżej temu, co ląduje na Twoim talerzu. Wiele produktów, choć wydają się być zdrowe i niskokaloryczne, tak naprawdę zawierają w sobie mnóstwo cukru. Eliminując je ze swojego jadłospisu, szybko zauważysz pierwsze zmiany w swojej sylwetce.

Czytaj także: 5 produktów, które przyspieszą Twój metabolizm

Dieta pudełkowa - zalety i wady
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj