Kiedy powinnaś zmienić status na Facebooku?

Nadszedł ten szczęśliwy moment dla Ciebie – masz chłopaka 🙂 Jedno z pierwszych pytań, które Ci się nasuwa to: Zmienić status na Facebooku czy nie? W tym poście pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie 🙂

Facebook dla nas nastolatek jest bardzo ważnym elementem życia. Piszemy tam prawie wszystko na swój temat.

Gdy nasz związek się rozpoczyna, to najchętniej ogłosiłybyśmy to całemu światu! Jeżeli chcesz udostępnić informację o tym wydarzeniu na portalu społecznościowym, najpierw zastanów się nad kilkoma sprawami.

Kiedy powinnaś zmienić status na Facebooku?

#1. Przemyśl czy naprawdę chcesz, aby wszyscy o tym wiedzieli. Rozpoczęcie związku to bardzo prywatna i intymna sprawa. Może się zdarzyć, że część osób będzie chciało Tobie i Twojemu partnerowi zaszkodzić, czyli nastawić Was przeciwko sobie. Zastanów się nad tym poważnie.

#2. Zapytaj swojego partnera, czy on także chce zmienić status na Facebooku. To ważna czynność, ponieważ Twojemu chłopakowi może się to nie spodobać. Warto pamiętać, że nie należy się o to kłócić, tylko na spokojnie porozmawiać.

#3. Zadaj sobie pytanie: ,,Czy na pewno nasz związek jest na poważnie?” Jeżeli nie jesteście tego pewni, to nie zmieniajcie statusu na Facebooku. Chyba bez sensu ustawiać status ,,w związku”, żeby po tygodniu zmieniać go na ,,wolny”, prawda?

#4. Jeżeli nie jesteś pełnoletnia, zapytaj rodzica co o tym myśli. Mamie nie zawsze może się podobać to, że ogłaszasz całemu światu o Waszym związku. Poza tym, jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś to zrobić, rozmowa z nią z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

#5. Pamiętaj, że Wasz związek nie jest na pokaz. To uczucie tylko między Wami. Niektóre rzeczy warto zostawić dla siebie. Dojrzała miłość nie szuka aprobaty 🙂 Jeśli chcesz zmienić status tylko dlatego, żeby inni Ci zazdrościli, to chyba nie warto tego robić.

Zmieniać status czy nie? Daj nam znać, co myślisz na ten temat!

Czytaj także: 12 tipów na bycie lepszą dziewczyną

Kiedy powinnaś zmienić status na Facebooku?

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj