Sprawdź, kiedy ratowanie związku nie ma sensu.

Podjęcie decyzji o rozstaniu jest zazwyczaj bardzo trudne, ale czasem to najlepsze wyjście z sytuacji. Kiedy w naszym związku pojawia się wzajemna niechęć, kłótnie są na porządku dziennym albo wydarzyło się coś, czego nie można wybaczyć, tkwienie w takiej relacji przestaje mieć sens. Poniżej znajdziesz kilka przykładów na to, kiedy ratowanie związku nie ma sensu, a rozstanie jest najlepszym, co możecie zrobić.

Kiedy ratowanie związku nie ma sensu?

#1. Jedno z Was zdradziło, a drugie nie umie wybaczyć

Zdrada to jedna z gorszych rzeczy, jaka może przytrafić się w związku. Ciężko jest ją wybaczyć, a jeszcze trudniej o niej zapomnieć. Są jednak pary, którym się to udało. Wymaga to jednak ciężkiej pracy z obu stron oraz cierpliwości. Czasami, mimo szczerych chęci, osoba zdradzona nie potrafi wybaczyć. Wtedy najlepszym wyjściem jest rozstanie.

#2. Spotykacie się ze sobą z przyzwyczajenia

Kiedy uczucie się wypala, nie zawsze zaczynamy sobie z tego zdawać sprawę od razu. Czasami jest to proces długotrwały. Ludzie spotykają się wtedy ze sobą nie dlatego, że odczuwają taką potrzebę, a dlatego, że po prostu przyzwyczaili się do tego. Na spotkaniach nie robią nic ciekawego, a wręcz potrafią się nudzić w swoim towarzystwie.

#3. Oboje szukacie nowych partnerów

Któreś z Was założyło sobie profil na portalu randkowym? A może chodzicie na imprezy, aby poznać nowe osoby? Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić samotności, dlatego płynnie przechodzą z jednego związku, w drugi. Aktywne poszukiwanie nowego partnera to jednak jawny sygnał, że ratowanie związku nie ma już najmniejszego sensu.

#4. Kłócicie się praktycznie o wszystko

Zamiast cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu, sprzeczacie się o wszystko. Nawet najmniejsza błahostka, jak choćby wybór filmu, który zamierzacie obejrzeć, może stać się powodem do kłótni. W każdym związku zdarzają się gorsze chwile, ale jeżeli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, to może oznaczać, że nie ma sensu tego ciągnąć dłużej.

#5. Nie tęsknicie za sobą

Nie ma znaczenia, czy nie widzieliście się przez 2 dni, tydzień czy miesiąc. Nie robi Wam to większej różnicy, bo po prostu nie tęsknicie za sobą. Ważniejsze stają się spotkania ze znajomymi i inne zajęcia, a ?randki” są na samym końcu listy priorytetów.

#6. Nie planujecie wspólnej przyszłości

To jeden z bardziej oczywistych sygnałów, że związek nie ma sensu. Zakochani planują i rozmawiają o wspólnej przyszłości, poczynając od wakacji, a kończąc na miejscu zamieszkania, pracy, liczbie dzieci, itp. Jeżeli u Was tego nie ma i żadne z Was nie porusza takich tematów, to chyba oboje podświadomie czujecie, że to związek ?na chwilę”.

Polecamy: Po czym poznać, że chłopak nie jest Tobą zainteresowany? Oto 5 najczęściej spotykanych reakcji!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj