Zastanawiasz się, kiedy warto zawalczyć o związek, a kiedy lepiej odpuścić? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

W każdym związku zdarzają się gorsze momenty. Kiedy trwają kilka dni to zazwyczaj się tym nie przejmujemy. Gorzej  jeśli kryzys trwa dłużej, wtedy pojawia się pytanie czy o ten związek zawalczyć, czy lepiej jest odpuścić.

Każdy związek jest inny, więc nie da się jednoznacznie określić kiedy należy dać sobie jeszcze jedną szansę, a kiedy lepiej się rozstać. W tym wpisie podamy kilka sytuacji, kiedy (naszym zdaniem) warto zawalczyć o związek.

#1. Kiedy nie możecie dojść do porozumienia w błahej kwestii. Oczywiście ocena, czy coś jest błahe czy poważne nie jest łatwa, szczególnie gdy w grę wchodzą emocje. Warto jednak na spokojnie zastanowić się, czy Wasz problem stanowi przeszkodę nie do ominięcia, czy po prostu się docieracie.

#2. Kiedy jesteście razem już długo. Oczywiście nie jest to regułą. Zazwyczaj jednak związki z dłuższym stażem są poważniejsze od tych, które trwają miesiąc, więc jest to jakaś podstawa do tego, żeby walczyć.

#3. Dużo razem przeszliście. Nawet jeśli związek trwa długo, nie musi to oznaczać, że para jest ze sobą blisko. Jeśli jednak dużo Was łączy, przeżyliście razem wiele dobrych i złych chwil i zawsze mogliście na sobie polegać to nie warto wszystkiego przekreślać bez walki.

#4. Wciąż się kochacie. Niby to powinno być oczywiste, że jeśli jesteście w związku, to się kochacie, ale w praktyce nie zawsze tak jest. Czasami tkwimy w jakiejś relacji bardziej z przyzwyczajenia niż z miłości. Jeśli jednak jesteś pewna, że nadal łączy Was uczucie, to zawalcz o Was.

Kiedy nie warto walczyć o związek?

Jeśli Twój chłopak Cię nie szanuje, zdradził Cię już kilka razy, jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków i nie chce się leczyć, to raczej nie warto walczyć o ten związek. Sytuacje są jednak różne, więc zanim podejmiesz taką decyzję, to dobrze ją przemyśl.

Czytaj także: Jak bezboleśnie zerwać z chłopakiem?

Kiedy warto zawalczyć o związek?

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj