KORONAWIRUS: Co można robić podczas domowej kwarantanny?
Obraz StockSnap z Pixabay

Zastanawiasz się, co robić podczas domowej kwarantanny? W tym wpisie znajdziesz pomysły na spędzanie wolnego czasu.

Od wczoraj przez następne dwa tygodnie wszystkie szkoły będą zamknięte. Taką decyzję podjął rząd, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym kraju. Nie są to jednak ferie, dlatego powinniśmy wykorzystać dany nam czas jak najlepiej. Przede wszystkim należy przerabiać materiał, otrzymany od nauczycieli. 2-tygodniowa całkowita przerwa w nauce może mieć negatywny wpływ na Twoje dalsze wyniki.

Choć rządzący podkreślają, że nie należy tego czasu traktować jak wolnego, to jednak nie samą nauką człowiek żyje. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, co można robić w czasie domowej kwarantanny, aby nie narażać się na zachorowanie.

KORONAWIRUS: Co można robić podczas domowej kwarantanny?

#1. Zorganizuj wideokonferencję

Spotkania ze znajomymi są niewskazane, ale nie oznacza to, że nie możecie się ze sobą kontaktować. Technologia jest tutaj naszym sprzymierzeńcem, więc możemy nie tylko się słyszeć, ale również widzieć. Co powiesz na wspólne oglądanie i komentowanie serialu razem z przyjaciółką? To może być całkiem zabawne doświadczenie.

#2. Nadrób zaległości książkowe

Być może chciałaś przeczytać jakąś książkę, ale dotąd brakowało Ci czasu. Teraz jest na to dobry moment, więc nie zmarnuj tej okazji. Kiedy wrócisz do szkoły, możesz przez dłuższy czas nie mieć wolnej chwili dla siebie.

#3. Zadbaj o urodę

Nic tak nie poprawia humoru, jak domowe spa. Wiadomo, że na co dzień nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu na wszelkie zabiegi upiększające. Wykorzystaj więc okazję i zadbaj o swoją urodę, a z pewnością Twoje samopoczucie się poprawi.

#4. Przygotuj swoją garderobę na wiosnę

Zazwyczaj nie mamy na to czasu, ale teraz to dobry moment, aby odświeżyć swoją szafę. Pozbądź się rzeczy, których i tak nie będziesz nosić (może niektóre ubrania da się przerobić?) i stwórz listę potrzebnych ubrań. Zakupy możesz zrobić online.

#5. Odkryj nową pasję

Narysuj coś, namaluj, wymyśl wiersz, zaśpiewaj coś lub zatańcz – kto wie, może któraś z tych rzeczy zacznie sprawiać Ci radość? Jeżeli w Twoim domu jest jakiś instrument, to spróbuj nauczyć się na nim grać. Na początku z pewnością nie będzie łatwo, ale odczujesz ogromną satysfakcję, kiedy uda Ci się to zrobić.

#6. Zrób jakiś kurs

W internecie znajdziesz mnóstwo darmowych kursów, które pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę. Może nauczysz się obsługi Photoshopa, Excela, języka obcego, a może odpowiedni dla Ciebie będzie kurs SEO? Oczywiście 2 tygodnie może nie wystarczyć na przerobienie całego materiału, ale to dobry początek.

#7. Ćwicz

Joga, trening siłowy, a nawet cardio! Wszystko to możesz robić w swoim własnym domu, a jedyne czego potrzebujesz to mata (ewentualnie dywan/złożony na pół koc) i ciężarki (możesz je zastąpić butelkami z wodą lub puszkami).

#8. Zrób coś, co zawsze odkładałaś na później

Porządek w papierach albo w szufladzie z drobiazgami – większość z nas ma coś takiego, co musi zrobić, ale zawsze odkłada na później. Domowa kwarantanna to dobry moment, aby się tym zająć.

Czytaj także: Jak uchronić się przed koronawirusem?


Choć wiele młodych osób przechodzi wirusa bezobjawowo, a większości udaje się powrócić do zdrowia, to problem mają osoby z obniżoną odpornością, chorujące przewlekle i przede wszystkim osoby starsze. Na pewno masz w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, dla kogo przekazany od Ciebie wirus stanowiłby śmiertelne zagrożenie. Właśnie dlatego nie możemy lekceważyć zaleceń rządu i myśleć tylko o sobie. Zostańmy w domach!


KORONAWIRUS: Co można robić podczas domowej kwarantanny?
Obraz Ryan McGuire z Pixabay

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj