Źródło: Favim

Bez względu na to czy lubisz, czy nie do końca – poznaj korzyści płynące z rysowania.

Rysunek – dla niektórych pasja, coś ważniejszego niż powietrze, dla innych zmora, coś czego nie znoszą. W dzisiejszym wpisie skupimy się na korzyściach wynikających z rysowania.

#1. Ćwiczysz rękę

W rysunku znaczącą rolę odgrywa dłoń, której używasz, więc podczas tej czynności usprawniasz ją. Dzięki temu zyskasz zręczniejsze palce i będzie Ci się wygodniej trzymać długopis czy ołówek. Istnieje także prawdopodobieństwo, że będziesz lepsza w różnych robótkach i pracach ręcznych, które wymagają dużej dokładności. Możliwe, że poprawisz również swój charakter pisma.

#2. Uczysz się dostrzegać szczegóły

Niezależnie od tego czy rysujesz stylem realistycznym, czy bardziej komiksowo, przy rysunku uwieczniasz coś, co widzisz lub coś, co sobie wyobrażasz. By idealnie to odwzorować, potrzebna jest skrupulatność, trafne oko oraz dbałość o najmniejsze szczególiki, ponieważ często to one decydują o wyjątkowości czy wartości artystycznej pracy.

#3. Rozwijasz pasję

Jeśli kochasz sztukę, to ćwicząc swoje zdolności odkrywasz i rozwijasz nową pasję, jaką może być rysowanie, malowanie itd.

#4. Techniki, narzędzia i style możesz dopasować pod siebie

Podobno wszystko może stać się sztuką, możesz nią uczynić co tylko zechcesz! Możesz przebierać w technikach: rysunek ołówkiem, digital, malowanie, markery – to tylko niektóre z propozycji. Możesz wybrać styl jaki zechcesz lub kształtować swój własny. Możesz rysować ludzi, zwierzęta czy malować rozległe krajobrazy. Wszystko zależy od Ciebie, a ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia.

#5. Możesz poznać nowych przyjaciół

W internecie i w realnym świecie na pewno znajdziesz kogoś z podobnymi zainteresowaniami, więc jest szansa na bliższy kontakt z taką osobą. Oprócz tego możecie wymieniać się doświadczeniami, pomagać sobie, tłumaczyć i uczyć się nawzajem rzeczy, z którymi jedna z Was ma problem itp., a więc nawzajem trenować swoje zdolności przy okazji koleżeństwa.

#6. Możesz poprawić swoje zdolności makijażowe

Tak, dokładnie! Rysując, trenujesz wykonywanie sprawnych ruchów ręką, tworzenie prostych (i nie tylko) kresek oraz łączenie kolorów. Te umiejętności są bardzo pożądane w wizażu.

#7. Wypełniasz swój czas

Jeśli mimo wszystko masz za dużo wolnego czasu (serio, czy to jest możliwe?) to rysunek może być również sposobem na zabicie czasu. Gwarantujemy, że nie będziesz się nudzić!

Lubicie rysować? A może macie inne pasje, o których powinien powstać wpis? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Manga ? dlaczego wciąż zdobywa fanów na całym świecie?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj