Sprawdź, które kosmetyki i urodowe akcesoria prawdopodobnie do tej pory używałaś źle.

Każda dziewczyna, która dba o swoją urodę testuje wiele kosmetyków i akcesoriów, aby znaleźć te najbardziej odpowiednie dla siebie. Czasami zdarza się, że coś odrzucamy, bo na nas nie działa, a jest to spowodowane tym, że używamy tego w zły sposób. Tyczy się to zarówno kosmetyków, jak i akcesoriów. Poniżej przedstawiamy 5 przykładów. Sprawdź, czy Ty też robiłaś to źle.

Kosmetyki i urodowe akcesoria, które prawdopodobnie używałaś źle

Wsuwki do włosów

Zdarzyło Ci się, że mimo użycia wsuwek Twoja fryzura nie wyglądała jak jakbyś chciała? Być może powodem było założenie ich w niepoprawny sposób. Wsuwki należy wkładać karbowaną stroną do dołu, aby trzymały się na swoim miejscu możliwie jak najdłużej. Większość osób robi to na odwrót.

Gąbeczka do makijażu

Popularny beauty blender (lub inne gąbeczki) należy przed użyciem zwilżyć, o czym nie każdy pamięta, a większość nawet nie wie. W ten sposób gąbeczka wchłania mniej kosmetyku, dzięki czemu możemy wykonać makijaż w sposób bardziej precyzyjny. Drugim błędem związanym z gąbeczką jest zbyt rzadkie jej mycie. Powinno się to robić po każdym użyciu, ponieważ bakterie, które się na niej osadzają, mogą powodować powstawanie wyprysków na buzi.

Szampon do włosów

Często popełnianym błędem jest nieodpowiednie dobranie szamponu (zawsze bierzemy pod uwagę kondycję skóry głowy!). Równie popularnym błędem jest nakładanie na skalp zbyt dużej ilości szamponu co często prowadzi do powstawania łupieżu. Kosmetyk powinnyśmy spieniać w rękach i dopiero wtedy myć nim głowę.

Szczoteczka do mycia twarzy

Wiele dziewczyn używa szczoteczek w sposób nieprawidłowy, ponieważ przyciskają końcówkę zbyt mocno, co kończy się powstawaniem podrażnień na buzi. Choć nie jest to konieczne, warto również użyć żelu do twarzy, który ułatwi poślizg i ochroni przed podrażnieniami.

Polecamy: Krem BB, CC, DD – który będzie dla Ciebie odpowiedni?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj