Książka ?Dziewczyna z Paryża

Gdy historia miesza się z teraźniejszością…

Alice mieszka na co dzień w New Jersey. Pewnego dnia otrzymuje nietypowy spadek po babci: apartament w Paryżu, który przez 70 lat był zamknięty na cztery spusty. Dlaczego babcia przez tyle lat trzymała w tajemnicy posiadanie paryskiego mieszkania? Jakie sekrety skrywa rodzina Alice?

Szesnastoletnia Alice spędza lato w Paryżu, ale nie przyjechała tu z New Jersey, by jeść croissanty i spacerować wzdłuż Sekwany. Zmarła babcia zapisała jej w spadku paryskie mieszkanie, o którego istnieniu do tej pory nikt w rodzinie nie wiedział. Jak się okazało, apartament pozostawał zamknięty przez ponad siedemdziesiąt lat. Alice postanawia ustalić, dlaczego jej babcia opuściła Paryż podczas niemieckiej okupacji oraz z jakiego powodu nigdy nie opowiadała bliskim, co zostawiła za sobą, przenosząc się po wojnie do Ameryki. Alice z pomocą Paula, uroczego francuskiego studenta, stara się odkryć prawdę. Jednak im dłużej drąży tajemnicze sprawy z przeszłości, tym bardziej uświadamia sobie, że również obecnie jej rodzina ma sekrety, o których nie chce rozmawiać.

,,Dziewczyna z Paryża” to klimatyczna i niesamowita historia odkrywania miłości, przeszłości i sekretów swojej rodziny w ciemnych zaułkach okupowanego przez nazistów Paryża.

,,Dziewczyna z Paryża” została zainspirowana prawdziwym wydarzeniem – historią na
miarę hollywoodzkiej fabuły. W 2010 roku na południu Francji zmarła 91-letnia kobieta, zostawiając spadkobiercom mieszkanie w Paryżu, o którego istnieniu wcześniej nie wiedzieli. Kiedy przekroczyli jego próg, ujrzeli wnętrze nietknięte od czasów II wojny światowej. W 1942 roku 23-letnia wnuczka Marthe de Florian – mało znanej aktorki, za to bardzo znanej kurtyzany (wśród jej kochanków byli wybitni artyści, a także premierzy i prezydenci Francji) – zamknęła odziedziczone po babci mieszkanie i opuściła Paryż. Przez następnych 70 lat regularnie płaciła czynsz, jednak nigdy tam nie wróciła. Dlaczego? I dlaczego tak nagle wyjechała z Paryża?

Jeśli zaintrygowała Cię ta historia, zajrzyj pod poniższe linki lub zeskanuj kod QR:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-2323297/Inside-Paris-apartment-untouched-70-
years-Treasure-trove-finally-revealed-owner-locked-fled-outbreak-WWII.html

https://opolnocywparyzu.pl/sekret-paryskiego-apartamentu-przy-square-la-bruyere/

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Autor: Jordyn Taylor | Format: 135 x 205 mm | s. 316 | Cena: 34,90 |
ISBN 978-83-7966-066-7| Data premiery: 30.09.2020 | Wiek 14+ | www.iuvi.pl

Książka ?Dziewczyna z Paryża"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj