Książka: ,,Podpalaczka
Książka: ,,Podpalaczka"

Przedstawiamy Wam nową powieść Zoraidy Córdovy – autorki młodzieżowych powieści fantasy i laureatki nagrody International Book Award.

,,Jestem cieniem, jestem kropelką atramentu. Zemstą w nocy. Nazywam się Renata Convida. Przeżyłam setki ukradzionych żywotów… Teraz nadszedł czas, żebym przeżyła własne życie”.

Książka: ,,Podpalaczka”

Renata była jeszcze dzieckiem, kiedy została porwana przez ludzi króla. Jako złodziejka wspomnień, najrzadsza i najbardziej przerażająca z magicznych Moriów, została wykorzystana do wykonania Królewskiej Furii. Nazwano tak oblężenie, które spowodowało śmierć tysięcy jej pobratymców.

Teraz Renata jest jedną z Szeptów, rebelianckim szpiegiem działającym przeciwko koronie. Dez to jej dowódca, a zarazem chłopak, w którym się zakochała. Kiedy zostaje on jeńcem przerażającego Złotego Księcia, Renata musi wrócić do pałacu i samodzielnie wykonać ściśle tajną misję. Czy zdoła utrzymać tajemnicę, skoro sama płonie żądzą zemsty na okrutnym księciu? Od tego zależy jej życie i los Moriów.

Powrót do pałacu ożywia dawno skrywane wspomnienia. Kiedy Renata coraz mocniej zżywa się z dworem królewskim, odkrywa pewną tajemnicę. Może ona zmienić los całego królestwa – i zakończyć wojnę, która tak drogo ją kosztowała.

,,Podpalaczka” to młodzieżowa powieść fantasy z wciągającą fabuła pełną politycznych intryg i tematu szpiegostwa. Główna bohaterka musi mierzyć się nie tylko z codziennymi problemami, lecz tematami obcymi zwykłym dziewczynom. Manipulacja i mechanizmy władzy czy odgrywanie różnych ról społecznych, w zależności od tego, kto i czego od niej oczekuje. To jej chleb powszedni. Zagubiona Renata musi odkryć swoją prawdziwą tożsamość. 

Mimo rozbudowanego magicznego świata ,,Podpalaczka” nie stroni od realizmu. Znajdziemy tu prawdziwie nakreślone relacje międzyludzkie, wiarygodną kreację postaci i psychiki bohaterów, przemoc, cierpienie, świat polityki oraz walki o władzę. Książka zwraca również uwagę na tak aktualny temat instrumentalnego traktowania kobiet.

Dane wydawnicze:
  • Wydawnictwo IUVI
  • Autor:  Zoraida Córdova
  • Format: 135 x 205 mm
  • Strony: 432
  • ISBN 978-83-7966-075-9
  • Data premiery: 06.04.2022
  • Wiek 16+
O autorce:

Zoraida Córdova jest autorką wielu młodzieżowych powieści fantastycznych. Najpopularniejsze to: ,,Podpalaczka” i ,,Star Wars: A Crash of Fate”, seria ,,Brooklyn Brujas” i trylogia ,,The Vicious Deep”. Jej powieść Labyrinth Lost zdobyła w 2017 roku nagrodę International Book Award dla najlepszej powieści młodzieżowej.

Ponadto Córdova jest współredaktorką antologii ,,Vampires Never Get Old”, a także pisze pod pseudonimem romanse. Zoraida urodziła się w Ekwadorze, a wychowała w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens. Kiedy nie pracuje nad nową powieścią, planuje kolejne przygody.

Książkę można kupić tutaj: https://tantis.pl/podpalaczka-hollow-crown-tom-1-p3240684

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl

Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

Patroni medialni:
patroni medialni
patroni medialni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj