Szukasz ciekawej książki, idealnej na jesienny wieczór? Koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Książki idealne na jesienne wieczory

Książki idealne na jesienne wieczory
NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA

,,NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA” Becca Fitzpatrick

Stella była świadkiem poważnego morderstw przez co została objęta programem ochrony świadków. Okazuje się jednak, że Stella to nie jest prawdziwe imię, głównej bohaterki. Z uwagi na jej bezpieczeństwo, zostaje przeniesiona w odległe od jej domu miasteczko, gdzie dostaje zupełnie nową tożsamość. Od tej pory nie może nikomu wspominać o swoim dawnym życiu.

Thunder Basin, gdzie trafia dziewczyna, jest spokojną mieścinką, w której Stella nie może się na początku odnaleźć. Dodatkowo cierpi, ponieważ została rozdzielona z jej chłopakiem i dostała całkowity zakaz kontaktu z nim. Nie może się też kontaktować z nikim ze starego otoczenia, do zakończenia procesu. Stella nie może się pogodzić, że jej życie w tak krótkim czasie zmieniło się o 360 stopni. Stopniowo jednak zaczyna przekonywać się do Thunder Basin, a to wszystko za sprawą jednego chłopaka. W jego towarzystwie dziewczyna po raz pierwszy czuje się swobodnie.

Czy może jednak pozwolić sobie na jakiekolwiek uczucie do niego? Przecież on nawet nie zna jej prawdziwej tożsamości? I jeszcze to całe morderstwo, w którym nic nie jest takie, jakby się wydawało.

Książki idealne na jesienne wieczory
LATO DRUGIEJ SZANSY

,,LATO DRUGIEJ SZANSY” Morgan Matson

Uprzedzamy, że podczas czytania tej książki przyda Wam się porządna paczka chusteczek!

Tylor jest zwykłą nastolatką, niewyróżniającą się z tłumu. Jest także osobą, która ucieka, kiedy nadchodzi czas konfrontacji i należy zmierzyć się z kłopotami. Pewnego dnia dowiaduje się wraz z rodzeństwem, że ich tata jest poważnie chory i nie ma praktycznie żadnych szans, na przeżycie.

Rodzice postanawiają, że spędzą te wakacje całą rodziną, w ich domku nad jeziorem. Pomysł wydaje się całkiem fajny i sensowny, jednak nie dla Tylor. Ostatni raz byli tam, kiedy miała dwanaście lat. Z tamtym miejscem wiąże się wiele wspomnień, a zwłaszcza z ich ostatnią wizytą. Powrót do tego miejsca, będzie przypomnieniem sobie starych błędów, a także spotkaniem z byłą najlepszą przyjaciółką i pierwszą miłością życia. Początkowo wszystko idzie fatalnie, a Tylor uzmysławia sobie jak bardzo namieszała. Teraz jednak ma okazję to wszystko naprawić.

Czy podejmie się tego wyzwania i czy ludzie jej wybaczą? Jak Tylor i jej rodzina poradzą sobie z chorobą taty? Czy dadzą radę go pożegnać? Czasami zamiast uciekać, trzeba stanąć i zmierzyć się z tym co nas goni. I czasami jest to bolesne.

Książki idealne na jesienne wieczory
OBSYDIAN

,,OBSYDIAN” Jennifer L. Armentrout (pierwsza część serii Lux)

Kat przeprowadza się wraz z mamą do spokojnego miasteczka, położonego w Zachodniej Wirginii. Dziewczyna uwielbia czytać i prowadzi bloga o książkach. W nowym liceum, dziewczyna dość szybko się odnajduje, a całe jej życie wydaje się w miarę poukładane. Jednak wszystko się kiedyś kończy.

Życie Kat zmienia się, kiedy poznaje swoich sąsiadów z naprzeciwka, pozornie normalnych nastolatków – Vee i Daemona. Dziewczyny od samego początku się polubiły, Daemon jednak, traktuje Kat z dużą rezerwą i jest dla niej na każdym kroku opryskliwy. Próbuje z całych sił odciągnąć dziewczynę od swojej siostry, a Kat nie ma pojęcia, czemu tak ją traktuje. Vee próbując zażegnać ten konflikt, podstępem zmusza ich do spędzenia razem czasu. Nie przewidziała jednak skutków tego jednego spotkania.

Daemon mimo niechęci do Kat zaczyna spędzać z nią coraz więcej czasu. Pewnego wieczoru, Kat wbiega pod samochód, jednak chłopak ją ratuje. Tylko, że zrobił to w niemożliwy sposób ? zatrzymując na chwilę czas. Kat domaga się wyjaśnień, a Daemon nie może wyjaśnić tego w inny sposób, niż powiedzieć kim tak naprawdę jest. Prawda jednak, nie zawsze równa się z bezpieczeństwem.

Książki idealne na jesienne wieczory
URODZONA O PÓŁNOCY

,,WODOSPADY CIENIA. TOM 1. URODZONA O PÓŁNOCY”  C.C. Hunter

Kylie nie ma łatwego życia. Musi się pogodzić ze śmiercią babci, rozstaniem rodziców i z tym, że widzi postać, której nikt inny nie potrafi dostrzec. Po pewnej nieodpowiedniej imprezie, jej mama decyduje się wysłać Kylie na obóz dla trudnych nastolatków – Wodospady Cienia.

Dziewczyna jest oburzona, ale nie pozostaje jej nic innego, jak zapakować się i pojechać. Będąc już w autobusie, Kylie dostrzega, że coś jest nie tak. Ludzie tu są zdecydowanie dziwni, albo lepiej będzie powiedzieć, że inni. W końcu nie zawsze widzi się znikającą ropuchę.

Na miejscu Kylie doznaje szoku. Wodospady Cienia są tak naprawdę miejscem, gdzie przyjeżdżają nastolatkowie o nadprzyrodzonych zdolnościach – czarownice, wilkołaki, elfy, wampiry i zmiennokształtni. Dziewczyna jest przekonana, że to jakaś pomyłka. Nawet kiedy uwierzyła już w istnienie takich istot, to nadal nie potrafi stwierdzić, jak ona tu pasuje. Jak się okazuje, Kylie nie jest normalną nastolatką, nikt jednak nie potrafi stwierdzić, czym tak naprawdę jest. Rozwijają się u niej coraz to nowe zdolności, z którymi będzie musiała sobie poradzić.

Całe szczęście nie jest sama. Poznała tu swoje dwie nowe przyjaciółki – wampirzycę i czarownicę – którym może zaufać. Dodatkowo wszystko się skomplikuje, kiedy elf Derek i wilkołak Lucas, zaczną się nią interesować. Czy Kylie odnajdzie się w tym świecie?

Polecamy: 10 przerażających horrorów, idealnych na jesienne wieczory!

15 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się nad przeczytaniem Urodzona o północy, Niebezpieczne kłamstwa lub Lato drugiej szansy ale nie wiem od czego zacząć 😀

  Osobiście polecam książkę „Ogród spieczonej ziemi”! Cudowna książka, wciągająca, ciekawa!

  • Zależy jaki typ książek lubisz najbardziej. Kryminalne + romans – Niebezpieczne kłamstwa; fantastyka – Urodzona o północy; coś o realnym życiu, co na pewno cie poruszy – Lato drugiej szansy.

 2. Czaje się nad „Urodzoną o północy” od dłuższego czasu.
  Możecie częściej dodawać posty o książkach ?
  Ja polecam:
  -Dary Anioła
  -Diabelskie Maszyny
  -Kroniki B.
  -Mroczne Intrygi
  -serię Krąg, Klucz i Ogień
  -Świat Nocy
  -Nephilim
  -Vogue. Za kulisami świata mody.
  -księżyc w pełni, zaćmienie itp.
  -Upadli
  -Przebaczenie
  I wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj