Sprawdź, jaki makijaż będzie idealnie pasował do okularów.

Czasy, w których noszenie okularów było udręką, a same okulary oszpecały nasz wygląd, już dawno minęły. Teraz możemy wybierać oprawki tak, by jak najlepiej pasowały do naszego kształtu twarzy i charakteru, a co więcej, by zgadzały się z najnowszymi trendami. Jednak pozostaje pytanie: co z makijażem? Co zrobić, żeby makijaż oczu wyglądał zjawiskowo zza szkieł? Oto kilka niezbędnych tricków i zasad.

Unikaj efektu choinki
Kolor oprawki, kształt, grubość oraz jej kolor mają znaczenie. Im bardziej jest wyrazista, tym większą konkurencję stanowi dla makijażu. Odznaczająca się siłą wyrazu oprawka i pomalowane oczy nie idą w parze. Mając okulary, które same w sobie są ozdobą, wybierz jasne i stonowane cienie.

Podkreśl usta!

Rezygnując z mocnego makijażu oczu, możemy śmiało uwydatnić usta. Nie powinnaś obawiać się intensywnych i żywych, a nawet jaskrawych kolorów. Może czas zacząć eksperymentować? 🙂

Używaj mascary

Tusz do rzęs podkreśli oczy i nada im głębokiego wyrazu. Dla mocniejszego podkreślenia rzęs, warto użyć zalotki. Pamiętaj o tym, by makijaż był wykonany starannie.

Podkreśl oczy eyelinerem

Rezygnując z ciemnych cieni, możesz śmiało skorzystać z eyelinera. Co więcej, możesz eksperymentować z kolorem eyeliner’a. Jeśli twoje oprawki są grubsze, możesz zrobić odważniejszą kreskę. Aby nadać wyrazu swojemu spojrzeniu, zrób makijaż w kocim stylu.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

  1. Jeju dziewczyny jestem okularnicą xd ii to co tu piszecie wydaje się być super sposobem na to żeby w końcu wyglądać ładnie w okularach ale mam taki problem ze nie umiem się malować poważne próbowałam i za każdym razem wychodzi masakra 😂 dla mnie nie ma już chyba ratunku 😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here