Makijaż dla okularnicy

Aplikuj róż

Nałóż trochę różu na policzki, a Twoja twarz zyska ciepłego, letniego blasku. Ponadto sprawi, że będziesz wyglądała zdrowo i nada Twojej twarzy życia 🙂

Zadbaj o brwi

Zadbane brwi to podstawa w makijażu, nie tylko dla okularnicy. Są one centralnym punktem twarzy i odpowiednio zadbane, mogą odmienić wygląd. Kształt brwi powinien pasować do kształtu twarzy, a kolor, być o dwa lub trzy tony ciemniejszy od odcienia włosów.

Kiedy oczy są pomniejszone lub za duże…

Szkła dla krótkowidzów (minusy) zmniejszają optycznie oczy. Natomiast, te dla dalekowidzów (plusy), powiększają je. Spokojnie, jest na to sposób. Aby powiększyć optycznie oczy, wystarczy obrysować je białą kredką na linii wodnej oka. Odwrotny efekt uzyskasz korzystając z czarnej kredki.

Nałóż korektor pod oczy

Okulary przyciągają uwagę do oczu. Co za tym, idzie uwydatniają cienie pod oczami i zaczerwienienia. Prostym trickiem na zatuszowanie ich, jest użycie korektora. Pamiętaj, że korektor powinien być niewiele jaśniejszy od podkładu.

Nakładaj mało podkładu

Znasz to uczucie kiedy podkład lub puder osadza się na szkłach lub oprawkach?Jeśli tak,nie jesteś sama. Aby pozbyć się tego problemu przyłóż wilgotną chusteczkę bawełnianą lub gąbeczkę do szczytu nosa.

Źródło zdjęć: instagram.com/eljammi/ | http://favim.com

1 KOMENTARZ

  1. Jeju dziewczyny jestem okularnicą xd ii to co tu piszecie wydaje się być super sposobem na to żeby w końcu wyglądać ładnie w okularach ale mam taki problem ze nie umiem się malować poważne próbowałam i za każdym razem wychodzi masakra 😂 dla mnie nie ma już chyba ratunku 😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here