Role w filmach i serialach, premiery, czerwony dywan i tłumy śledzących Cię paparazzi to Twoje marzenie? Sprawdź, jak rozpocząć karierę aktorską!

Aktor musi cechować się odwagą, śmiałością i pewnością siebie. Musi też lubić występować przed innymi, przedstawiając widzom pewną historię. Jeśli posiadasz te wszystkie cechy, czytaj dalej 🙂

Marzysz o karierze aktorki? Sprawdź jak rozpocząć pracę w tej branży!

Kiedy najlepiej zacząć?

Tak naprawdę każdy moment jest dobry. W końcu do filmów potrzebuję zarówno osoby młode, jak i starsze. Jednak im wcześniej zaczniesz coś robić w tym kierunku, tym większe masz szanse na sukces.

Co na początek?

Zajęcia teatralne. To dobry sposób na to, aby rozpocząć swoją karierę aktorską. Upewnisz się, czy się do tego nadajesz i oswoisz z uczuciem tremy. Jeśli Twoja szkoła nie organizuje kółek zainteresowań, poszukaj ich na swoim osiedlu lub w centrum kultury.

Castingi. Tak naprawdę, żeby zgłosić się na casting, nie potrzebujesz żadnego odpowiedniego przygotowania aktorskiego. Często zdarza się, że dzięki temu osoby praktycznie ,,z ulicy”  uzyskują możliwość grania w reklamach, serialach lub filmach pełnometrażowych, co w rezultacie staje się początkiem ich przygody z aktorstwem.

Bank twarzy. Firmy te posiadają ogromną ilość zdjęć, filmów i nagrań osób, które się do niech zgłaszają. Zgromadzone dane udostępniają później agencjom reklamowymi i producentom filmowym. Wyślij swoje zdjęcia wraz z informacją o wzroście, kolorze włosów, oczu i wieku do takiego banku. Nie zapomnij podać numerów kontaktowych do siebie. Jeśli się spodobasz, firma zorganizuje Ci specjalną sesję zdjęciową i trafisz do bazy danych.

Szkoła aktorska. Jeśli chcesz się w pełni przygotować do zawodu aktora, wybierz szkołę, która nauczy Cię tego zawodu, np. policealną szkołę aktorską. Nauka w takiej szkole trwa z reguły 2 lata i obejmuje zagadnienia związane z podstawami pracy aktorskiej – ruch sceniczny, technika gry, dykcja, etiudy, taniec, ekspresja ruchu, interpretacja tekstu. Obok zajęć praktycznych uczniowie zdobywają teoretyczną wiedzę z zakresu historii teatru, filmu, kultury, sztuki i często dziennikarstwa. Szkoły te umożliwiają zapoznanie się z warsztatem gry aktorskiej i dają cenne przygotowanie zawodowe.

Uczelnia wyższa. Jest to najpopularniejszy sposób przyuczenia się do zawodu aktora. Uczelnie te mają już wypracowaną renomę, zaznajamiają studentów z pracą aktorską i uczą warsztatu. Należy jednak pamiętać, że konkurencja na rynku pracy w tej branży jest bardzo duża i nawet ukończenie szkoły i uzyskanie dyplomu nie zagwarantuje tak naprawdę pracy w zawodzie.

Jakie kryteria musisz spełniać?

Przede wszystkim musisz być odważna, śmiała i pewna siebie. Musisz mieć dobrą pamięć i lubić występować przed innymi. Warto też, żebyś miała pomysł na siebie, ponieważ konkurencja jest duża, szczególnie na castingach. Musisz w jakiś sposób wyróżnić się w tłumie i zwrócić na siebie uwagę osób przeprowadzających casting, tak, aby Cię zapamiętały. Bardzo ważną sprawą jest również znajomość języka angielskiego, szczególnie jeśli planujesz karierę międzynarodową.

Czytaj także: Pozbądź się kompleksów i zaakceptuj siebie!

jak zostać aktorką

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj