W tym wpisie przestawimy Wam kilka najważniejszych zasad, których należy się trzymać podczas korzystania z mediów społecznościowych.

Korzystanie z mediów społecznościowych niesie za sobą wiele negatywnych skutków. Frustracja, depresja, dekoncentracja, porównywanie z innymi – to tylko niektóre z nich. Jak w mądry sposób korzystać z mediów społecznościowych? Dowiesz się, czytając nasz wpis.

Media społecznościowe – najważniejsze zasady!

Poznaj najważniejsze zasady korzystania z mediów społecznościowych.

#1. Ogranicz czas

Nie siedź całymi dniami na portalach społecznościowych. Niech to nie będzie obsesja. Nie musisz przecież od razu odpowiadać na wiadomości i komentarze czy wrzucać codziennie nowych zdjęć i śledzić ile osób je polubiło. Wyluzuj!

#2. Dzień offline

Zrób sobie przynajmniej jeden dzień bez Internetu – to zdecydowanie pomaga się wyciszyć i nabrać dystansu. Poczytaj książkę, umów się ze znajomymi, obejrzyj film, pójdź na siłownię – jest tyle rzeczy, które możesz robić bez laptopa i smartfona. Uwierz, że świat się nie zawali, jeśli jeden dzień nie będzie Cię w sieci.

#3. Chroń swoją prywatność

Bardzo często chcemy podzielić się swoim szczęściem – pokazać się z nowym chłopakiem, zaprezentować dom, nowe ubrania i gadżety czy swoje wakacje. Zastanów się, czy rzeczywiście musisz to wszystko pokazać innym. Po pierwsze warto chronić swoją prywatność, a po drugie pamiętaj, że jeśli dodajesz zdjęcia publiczne, to widzą je nie tylko Twoi znajomi, ale również złodzieje, którzy tylko czekają, aż pojedziesz na wakacje, żeby włamać się do Twojego domu (jego układ znają ze zdjęć, które tak chętnie zamieszczasz).

#4. Wartościowe treści

Zamiast porannej jajecznicy, zamieść zdjęcie ładnego widoku czy wschodu słońca. To samo tyczy się poszukiwanych treści. Obserwuj ludzi, którzy są inspirujący i zachęcają do działania. To naprawdę motywuje!

#5. Nie porównuj się do innych

Do zdjęć ładnych osób podchodź z dużym dystansem. Modelki czy gwiazdy show biznesu bardzo często nie są tak ładne i szczęśliwe, na jakie się kreują. To tylko zdjęcia (większości osób nie poznałabyś na ulicy)! Bądź sobą i nie przejmuj się.

Czytaj także: 6 ukrytych funkcji na Facebooku, o których nie miałaś pojęcia!

Źródło zdjęć: http://www.ricksdailytips.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj