co warto zobaczyć w Niemczech
Zdjęcie autorstwa Abdel Rahman Abu Baker z Pexels

Sprawdź, jakie miejsca warto zobaczyć podczas pobytu w Niemczech.

W tych trudnych czasach pandemii koronawirusa wiele osób tęskni za podróżowaniem i zwiedzaniem nowych miejsc. Mimo tego, że zagrożenie nadal nie minęło, coraz częściej decydujemy się na podróże zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicę. W tym wpisie przedstawiamy 3 miejsca w Niemczech, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

Miejsca, które warto zobaczyć w Niemczech

#1. Zamek Neuschwanstein

Ta propozycja zaciekawi na pewno fanatyków historii, budowli historycznych oraz losu, który spotkał właściciela tej pięknej twierdzy, położonej w malowniczych okolicach. Zamek ten jest położony w Alpach, a dokładniej w Bawarii. Miejsce to jest rocznie odwiedzane przez ok. 1,5 miliona turystów.

co warto zobaczyć w Niemczech
Źródło: Pexels

#2. Wyspa Rugia

W czasie trwających aktualnie wakacji można udać się właśnie na tą wyspę, ponieważ jest to miejsce położone niedaleko granicy z Polską, a dzika przyroda zapiera dech w piersiach. Rugia to największa niemiecka wyspa, która ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzania.

#3. Europa – Park Rust

Ta opcja jest przeznaczona dla fanatyków parków rozrywki i osób, które lubią czuć w swoich żyłach płynącą nutkę ekstremalności. Park ten jest trzecim pod względem wielkości parkiem rozrywki w Europie. W tym miejscu na pewno będziecie mogli poznać tradycję różnych krajów europejskich, np. Anglii czy Hiszpanii, dzięki atrakcjom nawiązującym właśnie do tych państw.

co warto zobaczyć w Niemczech
Źródło: facebook.com/europaparkEN

Wakacje są dobrym czasem, aby zwiedzać, a wyjazd do sąsiadującego z Polską kraju jest o wiele łatwiejszy do zrealizowania i zaplanowania, niż pobyt na drugim końcu świata. Zachęcamy do podróży, które pogłębiają wiedzę, doświadczenia, ale też pozwalają zobaczyć piękne miejsca.

Polecamy: Co warto zwiedzić we Francji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj