Poznaj mity na temat odchudzania, w które nie powinna wierzyć.

Mity na temat odchudzaniaMIT #1. Im mniej jesz, tym więcej chudniesz. To nieprawda. Paradoksalnie, jeśli będziesz jeść mniej, będziesz wolniej chudnąć, ponieważ Twój organizm będzie się bronił przed deficytem kalorycznym, więc Twój metabolizm spowolnieje, a Ty będziesz wolniej gubić zbędne kilogramy.

MIT #2. Każda dieta = efekt jojo. Efekt jojo pojawia się w momencie, gdy po skończonej diecie (która trwa np. miesiąc), wracamy do starych nawyków żywieniowych. Jeśli jednak będziemy odżywiać się zdrowo, jeść 5 posiłków dziennie w odstępach co 3-4 godziny, pić dużo wody i unikać cukru oraz niezdrowych tłuszczy, efekt jojo nam nie grozi.

MIT #3. Nadwagę można odziedziczyć w genach. To bzdura. Często zdarza się, że otyłe dziecko, ma grubych rodziców. Ale te całe ,,geny” to nic innego jak ziemniaczki polane masełkiem, pizza i inne przepyszne jedzonko serwowane codziennie. Czasami za tymi ,,genami” kryją się też grube kości 🙂 ale prawda jest taka, że często przejmujmy nawyki żywieniowe naszych rodziców, a jeśli są one złe, to istnieje duże ryzyko, że ,,odziedziczmy” po nich nadwagę.

MIT #4. Chcę schudnąć z brzucha, więc wystarczą mi brzuszki. Nie da się schudnąć z jednej części ciała, dlatego, aby gubić zbędne kilogramy, niezbędny jest trening angażujący mięśnie całego ciała.

MIT #5. Produkty light przyspieszają odchudzanie. Produkty typu light może i są mniej kaloryczne, ale zawierają za to dużo sztucznych słodzików, wypełniaczy, stabilizatorów, czy spulchniaczy, które są szkodliwe dla Twojego organizmu. Dieta nie powinna polegać na spożywaniu tego typu produktów, tylko na zmianie nawyków żywieniowych na zdrowsze produkty.

MIT #6. Tłuszcz działa niekorzystnie. Wiele z nas stosując dietę ogranicza spożywanie tłuszczu. To błąd! Wiele witamin (m.in. te z grupy A,D,E,K) potrzebuje tłuszczu, żeby dobrze się wchłonąć. Dietetycy głoszą wręcz, że zdrowe tłuszcze, czyli te zawarte w rybach, awokado, orzechach, ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej, zdrowe tłuszcze stymulują ilość cukru we krwi, dzięki czemu, kiedy zjemy zdrową przekąskę, nie mamy ochoty na słodycze.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo proszę o post ze zdrowymi posiłkami na cały dzień. Coś łatwego, z dobrze dostępnych produktów. Będę bardzo wdzięczna 🙂

  2. Proszę napiszcie taki post o samoakcepacji siebie i aby nie myśleć o sobie źle i nie patrzeć na siebie krytycznie 🙂 bardzo bym prosiła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here