Sierpień nieubłaganie przypomina, że wakacje powoli dobiegają już końca. Dla uczniów oznacza to powrót do szkoły, a często także kompletowanie i odświeżanie przyborów szkolnych oraz plecaków i toreb. Te ostatnie są szczególnie istotne, ponieważ nie tylko powinny być solidnie wykonane, ale także zapewniać komfort noszenia. Co zatem warto wybrać? Plecak czy torebkę? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu.

Klasyka, czyli plecak

Szkolne plecaki, to klasyka gatunku. Są znane od lat, ale na przestrzeni dziesięcioleci przeszły prawdziwą metamorfozę, jeżeli chodzi o materiały wykonania i styl. Obecnie zdecydowanie nie przypominają już znanych sprzed lat typowych tornistrów szkolnych. Te dostępne dzisiaj możesz z łatwością dopasować do Twojego stylu życia, budowy ciała, a także potrzeb – być może w Twojej szkole część książek zostaje w placówce, a do domu zabierasz tylko to, czego potrzebujesz na dane popołudnie. Dlaczego warto wybrać plecak szkolny młodzieżowy? Główną zaletą plecaków jest to, że równomiernie obciążają Twoje plecy oraz kręgosłup. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy nosisz ze sobą wiele książek i zeszytów. Kręgosłup nie wygina się wówczas w jedną stronę – w zależności od ramienia, na którym nosisz torbę. Szelki możesz dopasować do Twojej budowy ciała – zadbaj, aby były symetryczne względem siebie. Pamiętaj też, że plecak nie powinien luźno zwisać poniżej linii pośladków. Prawidłowo dopasowany plecak musi przylegać do Twoich pleców – wówczas ciężar jest rozłożony równomiernie.

Torebka – czy zawsze idealna do szkoły?

Torba charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest noszona na jednym z ramion. Bez względu na to, czy nosisz ją klasycznie na ramieniu, czy przewieszoną na krzyż, nadal główny ciężar spoczywa na jednej tylko stronie ciała. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nosisz w torbie stosunkowo ciężkie przedmioty. Nierównomierne obciążenie ciała w takim przypadku ma niekorzystny wpływ na kręgosłup, co może skutkować bólami pleców czy głowy. Dlatego torbę wybieraj raczej na szkolne wycieczki lub wyjścia ze znajomymi lub ewentualnie na te dni, w które nie potrzebujesz wielu książek i zeszytów. Torba sprawdzi się także na codziennych zakupach oraz jako dodatek do stroju. Torby są też bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport – zarówno na sportową odzież, jak i drobny sprzęt sportowy. Jest to zazwyczaj lekki ekwipunek, który nie obciąża znacząco kręgosłupa. co innego książki – te z uwagi na swoje gabaryty są stosunkowo ciężkie i trudno poukładać je ergonomicznie w torbie.

Modę możesz połączyć z dbaniem o zdrowie!

Plecak wcale nie musi być nudny i sztampowy. Ciekawe wzory i modele znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jednym z przykładów jest popularna od lat w Polsce sieć CCC. Dodatkowo możesz w trakcie tych samych zakupów dobrać także pasujące do plecaka buty i inne akcesoria z bogatego asortymentu CCC. Z kolei na szkolne wycieczki czy wyjścia ze znajomymi przyda się mała i poręczna torba na najpotrzebniejsze drobiazgi. Niemniej jednak obecnie coraz większą popularnością cieszą się torebki w formie plecaków, które zapewniają swobodę ruchów oraz umożliwiają komfortowe noszenie niezbędnych przedmiotów, jak portfel, tablet, laptop czy telefon oraz notatki. Niektóre prezentują się naprawdę elegancko i z powodzeniem mogą zastąpić nawet torebkę na imprezę.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj